SLM Solutions – należący do Nikon producent drukarek 3D do metalu, ogłosił przejęcie portugalskiej firmy Adira AddCreative. Jest to spółka córka firmy Adira, specjalizującej się w produkcji maszyn do obróbki blach. SLM Solutions poinformowało, że zespół Adira Addcreative z siedzibą w Vila Nova de Gaia w Portugalii, dołączy do jego globalnego zespołu w celu kontynuowania prac nad rozwojem wielkoformatowych systemów do druku 3D z metali.

SLM Solutions od 2020 r. koncentruje się na produkcji maszyn o bardzo dużych obszarach roboczych, na czele z flagowym modelem 12-laserowego systemu NXG XII 600, który dość nieoczekiwanie stał się prawdziwym hitem sprzedażowym. Od tamtego czasu, firma wprowadziła na rynek wydłużoną wersję o komorze roboczej na poziomie 600 x 600 x 1500 mm, a na zeszłorocznych targach Formnext, zaprezentowała kolejną, która ma być w stanie produkować części o wymiarach do 3 x 1,2 x 1,2 metra. Wielkoformatowe drukarki 3D SLM Solutions zostały zainstalowane w takich firmach jak Divergent Technologies, Sintavia czy Collins Aerospace.

Poprzez przejęcie Adira AddCreative, SLM Solutions zamierza jeszcze bardziej zintensyfikować swoje działania w rozwoju wielkoformatowego druku 3D. Addira AddCreative rozwija własną maszynę o obszarze roboczym 1000 x 1000 mm i podobnej wydajności 12 laserów, która jest wykorzystywana w przemyśle lotniczym, energetycznym i obronnym.

„Włączenie tej zaawansowanej technologii do naszego portfolio pomaga uzupełnić naszą ofertę, wypełniając lukę między naszymi obecnymi systemami, a przyszłym wielkoskalowym systemem do druku 3D” — powiedział Sam O’Leary, dyrektor generalny SLM Solutions. Przejęcie Adira AddCreative następuje prawie rok po tym, jak japoński Nikon ogłosił przejęcia SLM Solutions w transakcji o wartości 622 milionów EUR. Została ona formalnie sfinalizowana w styczniu tego roku po tym, jak Nikon przejął ponad 92% udziałów w SLM Solutions.

Źródło: www.slm-solutions.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like