Mimo że ubiegły rok w branży druku 3D obfitował w liczne niezwykłe i zaskakujące wydarzenia, bezkonkurencyjnym newsem roku było przejęcie niemieckiego producenta drukarek 3D do metalu – SLM Solutions, przez japońskiego giganta – Nikon Corporation. SLM Solutions miało za sobą fantastyczną passę jeśli chodzi o sprzedaż maszyn, co chwila informując o kolejnych wdrożeniach, co oczywiście musiało się przełożyć na wzrost jej przychodów. Teraz firma opublikowała wyniki finansowe za zeszły rok i wiadomo już, że Nikon nie bez powodu postanowił właśnie na nią. SLM Solutions wygenerowało przychody w wysokości 105,7 mln EUR, co oznacza wzrost o +41% rok-do-roku.

Na ten wynik złożyło się kilka czynników, w tym pomyślne wprowadzenie na rynek przemysłowej drukarki 3D – NXG XII 600. Firma zanotowała także wzrost przychodów dzięki rozszerzeniu swojej linii produktów oraz rozwijający się dział obsługi posprzedażowej. SLM Solutions odnotowało wysoki poziom zamówień w w wysokości 87,9 mln EUR, co oznacza wzrost o +25% rok do roku. Portfel zamówień wyniósł 42,0 mln EUR na grudzień 2022 r., co jest wartością porównywalną z 42,8 mln EUR z grudnia 2021 r.

Firma otrzymała zamówienia na łączną kwotę 87,9 mln EUR, co stanowi +25% wzrostu. Pomimo kilku globalnych i makroekonomicznych przeszkód, SLM Solutions twierdzi, że ten sukces pokazuje solidność ich oferty. Firma od trzech kolejnych kwartałów osiąga rentowność operacyjną na poziomie skorygowanej EBITDA, odnotowała jednak ujemną EBITDA za cały rok w wysokości -7,8 mln EUR. Stanowi to poprawę w stosunku do 2021 r., gdy EBIDTA wyniosła -8,6 mln EUR. Skorygowana EBITDA za 2022, z wyłączeniem wydatków związanych z przejęciem firmy Nikon, wyniosła -1,2 mln EUR.

SLM Solutions stara się być liderem innowacji w branży. Całkowite wydatki na badania i rozwój były wysokie i wyniosły 18 mln EUR – lub 17% wartości wpływów ze sprzedaży, co stanowi wzrost o +23% w stosunku do poprzedniego roku.

Źródło: www.slm-solutions.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like