SprintRay ogłosił wprowadzenie ProWash S – zaawansowanego urządzenia do obróbki końcowej wydruków 3D z żywić światłoutwardzalnych, które czyści i suszy gotowe elementy. Urządzenie dołącza do zaprezentowanego w maju tego roku ProCure 2 – stacji do utwardzania wydruków 3D, która dziesięciokrotnie redukuje czas utwardzania żywic. Firma twierdzi, że za pomocą zaawansowanego oprogramowania i możliwości pracy w chmurze, ProWash S pozwala połączyć wszystkie urządzenia firmy w jeden ekosystem, umożliwiając na w pełni zautomatyzowane przekazywanie zadań pomiędzy nimi.

ProWash S jest wyposażony w wewnętrzny komputer z ekranem dotykowym i zaawansowanymi funkcjami sieciowymi, co pozwala mu na wysyłanie i odbieranie danych dotyczących zadań druku 3D. Dostęp do SprintRay Cloud pozwala na otrzymywanie kluczowych informacji od drukarki Pro S przed myciem takich jak typ żywicy i instrukcje dla obróbki końcowej, a następnie przekazuje je dalej do maszyny do utwardzania wydruków 3D – ProCure 2. System dostarcza także instrukcje dotyczące typowych zadań przepływu pracy i planowanej konserwacji urządzenia. Firma twierdzi, że dzięki automatyzacji i chmurowej transmisji zadań, redukuje to konieczność obsługi manualnej urządzenia i wykonywania przez użytkownika powtarzalnych czynności serwisowych.

Kolejną zaletą ProWash S jest optymalizacja pracy silników silników i wprowadzenie nowych profili mycia, co zdaniem SprintRay poprawia jakość czyszczenia wydruków 3D ze wszystkich rodzajów żywic, jednocześnie skracając ogólny czas pracy. Zawiera także nowy wentylator suszący i pozwala użytkownikom na tworzenie własnych profili czyszczenia.

Wyłącznym importerem SprintRay w Polsce jest 3D Phoenix. Zapytaj co może usprawnić w Twoim biznesie: [email protected].

Źródło: www.sprintray.com
Zdjęcie: materiały prasowe SprintRay

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like