SprintRay – producent medycznych, fotopolimerowych drukarek 3D, wprowadził na rynki europejski i kanadyjski nową żywicę – NightGuard Flex oraz urządzenie do post-processingu – ProCure 2. Producent twierdzi, że nowe produkty umożliwią stomatologom projektowanie, drukowanie 3D, procesowanie i umieszczanie indywidualnie dopasowanych szyn nocnych w ciągu zaledwie jednej godziny.

NightGuard Flex został stworzony przez SprintRay jako jedna z najszybszych i najbardziej komfortowych żywic do produkcji szyn nocnych na rynku stomatologicznym, charakteryzując się dwukrotnie szybszą prędkością druku 3D niż żywice konkurencji. Materiał umożliwia tworzenie wygodnych, trwałych i spersonalizowanych szyn nocnych materiału o właściwościach biokompatybilnych.

ProCure 2 nawet dziesięciokrotnie redukuje czas utwardzania żywic. Jego specjalistyczny silnik utwardzający dostarcza 25 razy więcej światła, co pozwala na utwardzenie szyny nocnej w 8 minut, bez konieczności jej wcześniejszego podgrzewania. ProCure 2 posiada również intuicyjny, połączony z chmurą interfejs dotykowy, który synchronizuje się z drukarką 3D.

Oprogramowanie SprintRay Cloud Design pozwala na kontaktowanie się z zewnętrznymi projektantami 3D oraz dostęp do projektów generowanych przez sztuczną inteligencję. Użytkownicy mogą korzystać z Cloud Design 24/7, otrzymując gotowe projekty w ciągu kilku minut i łatwo przesyłać dane pacjentów aby otrzymywać spersonalizowane, generowane przez AI projekty cyfrowe.

Wyłącznym dystrybutorem SprintRay w Polsce jest 3D Phoenix. Zapytaj co może zmienić w Twoim biznesie: [email protected].

Źródło: www.sprintray.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like