Hubert Gleba – jeden z najbardziej znanych managerów w polskiej branży druku 3D, dołączył do zespołu Technology Applied – największej polskiej firmy świadczącej usługi druku 3D. Gleba, który przez wiele lat był związany m.in. z Materialise, Integart (dystrybutorem drukarek HP3D w Polsce) czy Zmorph, będzie odpowiedzialny za rozwój działalności Technology Applied na ternie południowej Polski oraz w Europie Zachodniej.

Gleba rozpoczął swoją karierę w branży druku 3D pod koniec 2011 r., jako manager we wrocławskiej firmie e-Prototypy, która na początku 2014 r. została przejęta przez belgijskie Materialise. W Materialise do 2018 r. pełnił obowiązki Key Account Managera, stając się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w sektorze przemysłowego druku 3D w Polsce. W kolejnych latach pracował w Integart, gdzie zajmował się promocją i sprzedażą technologii MultiJet Fusion firmy HP oraz Zmorph, z którego odszedł chwilę przed przejęciem tej firmy przez warszawski Sygnis. Od lipca 2023 r. Hubert Gleba reprezentuje Technology Applied, które świadczy usługi druku 3D we wszystkich najważniejszych metodach przyrostowych dostępnych na rynku, za wyjątkiem druku 3D z proszków metali.

„Technology Applied to od wielu lat jeden z liderów polskiej branży druku 3D, a po niedawnej implementacji najnowszej drukarki 3D – HP Jet Fusion 3D 5210, możliwości produkcyjne firmy jeszcze bardziej wzrosły” – mówi Gleba. „Teraz możemy zaoferować kompleksową ofertę produkcyjną z polimerów – zarówno sproszkowanych na systemach MJF od HP i SLS niemieckiego EOS, jak również z żywic światłoutwardzalnych w technologii SLA i filamentów w technologii FDM/FFF. Jako jedna z niewielu firm w kraju posiadamy także nowoczesny i zautomatyzowany system do post-processingu DyeMansion oraz własną lakiernię gotowych wydruków 3D” – dodaje.

Technology Applied to firma produkcyjna z Białegostoku założona w 2015 r. przez innego weterana branży Jarosława Kozaka. Jest zarazem jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm w polskiej branży druku 3D, która tylko w tym roku wdrożyła najnowocześniejszą drukarkę 3D HP – wspomniane HP Jet Fusion 3D 5210 oraz rozszerzyła istniejącą instalację DyeMansion o kolejne moduły do przemysłowego wykańczania powierzchni wydruków 3D.

„Hubert Gleba to doskonale znana wszystkim postać na rodzimym rynku druku 3D, dlatego jego dołączenie do naszego zespołu rozpatrujemy zarówno w kategoriach biznesowych, gdzie jego kompetencje w obszarze druku 3D w technologiach proszkowych są nieocenioną zaletą jak i w kategoriach wizerunkowych, ponieważ Huberta 'po prostu każdy zna'” – mówi Jarosław Kozak, prezes Technology Applied. „Jako osoba od zawsze związana z Wrocławiem i województwem dolnośląskim liczymy, że pomoże nam umocnić naszą pozycję kluczowego dostawcy części tworzonych metodą przyrostową w tamtym regionie, jak również pomoże w rozwoju naszej oferty na rynkach Europy Zachodniej”.

Źródło: informacje prasowe Technology Applied

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like