Stephen Nigro – szef departamentu druku 3D w HP, zapowiedział, że z z początkiem 2019 roku przejdzie na emeryturę. Jego miejsce zajmie Christoph Schell, który aktualnie pełni obowiązki prezesa amerykańskiego oddziału firmy. Oficjalne przejęcie obowiązków szefa działu druku 3D odbędzie się 1 listopada 2018 roku.

Stephen Nigro pracuje w HP od 37 lat i był głównym architektem projektu wejścia koncernu w branżę druku 3D. Miał kluczowy wpływ m.in. na rozwój technologii MultiJetFusion oraz rozpoczęcia współpracy z Microsoftem i rzeszą innych firm w ramach stworzenia nowego formatu plików dla druku 3D w postaci .3MF. Jego zastępca – Christoph Schell, jest pracownikiem HP od dwóch dekad. Od jesieni tego roku, jego zadaniem będzie ekspansja na rynkach druku 3D na całym świecie i budowanie marki HP jako czołowego dostawcy rozwiązań 3D.

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like

More in News