Stratasys opublikował wyniki finansowe za trzeci kwartał 2021 r., notując znaczący, 24,3% procentowy wzrost przychodów. Firma odnotowała przychód na poziomie 159 mln dolarów w porównaniu do 127,9 mln dolarówD w III kwartale zeszłego roku. Stratasys prognozuje dalsze wzrosty przychodów w kolejnym, czwartym kwartale br. o około 16%.

Przychody ze sprzedaży drukarek 3D i materiałów eksploatacyjnych za trzeci kwartał wzrosły o odpowiednio o 35% i 27%. Sprzedaż urządzeń prowadzi do zwiększenia sprzedaży materiałów eksploatacyjnych i powiązanych usług, które generują rentowne przychody, ponieważ klienci zwiększają ich wykorzystanie. Przychody ze sprzedaży drukarek 3D wyniosły 52,3 miliona dolarów, a ich źródłem były w szczególności urządzenia drukujące w technologii FDM – modele F900, F770 i F370 oraz nowa maszyna działająca w technologii PolyJet – J5 DentaJet.

Dział usług druku 3D Stratasys Direct nie osiągną jeszcze poziomu z 2019 r., ale w porównaniu z trzecim kwartałem ubiegłego roku przychody z tego sektora wzrosły o ponad 25% i oczekuje się, że będą nadal rosły. Przychody ze świadczenia usług wyniosły łącznie 50,1 mln dolarów, co oznacza wzrost o 13% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku i 12,8% przy stałych kursach walutowych. Fakt, że przychody z obsługi klienta również wzrosły o 7,2%, do 29,5 mln dolarów, jest dobrym wskaźnikiem trendów ożywienia rynku.

Stratasys wygenerował w III kwartale 2021 r. zysk w wysokości 0,5 mln dolarów, co stanowi poprawę w porównaniu z poprzednim rokiem, kiedy straty netto wyniosły 3 miliony dolarów. Firma osiągnęła to mimo wcześniejszych prognoz analityków, którzy spodziewali się dużej straty.

Po opublikowaniu raportu finansowego akcje Stratasys wzrosły o 15%, osiągając poziom 37 dolarów za akcję. Była to najwyższa odnotowana wartość w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Według szacunków internetowej platformy analizy giełdowej Simply Wall Street, Stratasys wyprzedził amerykańską branżę technologiczną i rynek amerykański, które odnotowały odpowiednio 37,3% i 35,3% w ciągu ostatniego roku.

Źródło: www.stratasys.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like