Technology Applied – największa polska firma świadcząca usługi druku 3D, rozszerza swój park maszynowy o przemysłową drukarkę 3D – HP Jet Fusion 3D 5210. Jest to pierwsza maszyna do druku 3D ze sproszkowanych tworzyw sztucznych działająca w technologii MJF (MultiJet Fusion) w ofercie białostockiej firmy, która posiada już szereg maszyn typu SLS niemieckiej firmy EOS. Instalacja HP Jet Fusion 3D 5210 ma zostać zakończona pod koniec pierwszego kwartału bieżącego roku. Jej dostawcą jest Integart – autoryzowany dystrybutor rozwiązań HP w Polsce.

„Zakup przemysłowej drukarki 3D typu MJF, jest odpowiedzią na liczne zapytania naszych klientów, którzy z różnych względów poszukują wydruków 3D wykonywanych w tej konkretnej technologii” – mówi Jarosław Kozak, założyciel i prezes Technology Applied. „Z naszego punktu widzenia obydwie metody przyrostowe – MJF i SLS są równorzędne, a ewentualne różnice wynikają wyłącznie ze specyfiki geometrii danej części. Niemniej jednak uważamy, że to klienci zawsze mają rację i skoro oczekują wydruków realizowanych na maszynach HP – muszą je od nas dostać”.

HP Jet Fusion 3D z serii 5210 to nowoczesna i wysokowydajna, przemysłowa drukarka 3D o wysokiej przepustowości, liczonej w setkach lub tysiącach wyprodukowanych części miesięcznie. Wymiary komory roboczej to 380 x 284 x 380 mm, maksymalna prędkość druku 3D to 5058 cm³/godz, a standardowa wysokość drukowanej warstwy to 0,08 mm. Maszyna wykorzystuje w pracy takie materiały jak poliamidy PA11, PA12, PA12 GB (z włóknem szklanym), BASF TPU i BASF PP (polipropylen). Do drukarki 3D jest dołączona w pełni zautomatyzowana stacja do post-processingu.

„Dzięki instalacji pierwszej drukarki 3D HP MJF, Technology Applied otrzymuje możliwość realizacji zamówień ze sproszkowanych tworzyw sztucznych przy użyciu dwóch najważniejszych metod przyrostowych w tym obszarze, dostarczanych przez dwóch najważniejszych graczy na rynku” – dodaje Kozak. „Nasza współpraca z EOS w obrębie metody SLS sięga 2015 r., tj. samych początków firmy. Teraz rozpoczynamy długofalową współpracę z HP, wierząc że będzie ona równie owocna”.

Za dostawę i instalację HP Jet Fusion 3D 5210 odpowiada wrocławski dystrybutor – Integart. Maszyna ma trafić do Technology Applied jeszcze w bieżącym kwartale tego roku, a jej komercyjne uruchomienie i realizacja wydruków 3D dla klientów powinna być możliwa w drugim kwartale roku.

Technology Applied zostało założone w 2015 r. w Białymstoku przez Kozaka, który wcześniej – w latach 2012-2014 współtworzył firmę Rapid Crafting. Firma w pracy wykorzystuje m.in. systemy SLS niemieckiej firmy EOS oraz przemysłowe drukarki 3D typu SLA włoskiego DWS Systems. Posiada także maszyny do zautomatyzowanego post-processingu DyeMansion oraz własną lakiernię gotowych wydruków 3D. Całość spina system do zarządzania produkcją i automatycznych wycen 3YOURMIND.

Na początku roku, Technology Applied otrzymało certyfikat ISO 9001 dla systemu zarządzania jakością. Certyfikat został wystawiony przez prestiżową jednostkę certyfikującą – TÜV NORD i stanowi potwierdzenie stosowania najwyższych standardów w zarządzaniu jakością oraz wszystkich procesów w firmie. 

Firma jest także partnerem portalu Centrum Druku 3D, oferując z jego poziomu możliwość zamawiania wydruków 3D:

www.ta.parts
[email protected]
FORMULARZ ZAPYTANIOWY

Zdjęcie przewodnie: www.drukarki3dhp.pl

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like