Velo3D – amerykański producent drukarek 3D do metalu, ogłosił wprowadzenie na rynek nową maszynę – Sapphire XC 1MZ, dysponującą jednym z największych na rynku obszarów roboczych na poziomie owalu o średnicy 60 cm i wysokości komory roboczej na poziomie aż 100 cm. Drukarka 3D została zaprojektowana w oparciu o opinie klientów z takich sektorów jak lotnictwo, energetyka i obronność. Pierwsza partia urządzeń ma zostać dostarczona klientom z branży lotniczej pod koniec trzeciego kwartału 2022 r.

Linia produktów Velo3D Sapphire liczy aktualnie cztery urządzenia – każdy z systemów działa w opatentowanym przez firmę procesie SupportFree, który ma na celu umożliwienie drukowania nawisów i wgłębień z metalu bez potrzeby korzystania z supportów. Wprowadzony na rynek w 2018 r. model Sapphire był flagowym urządzeniem firmy przez ponad dwa lata. Wyposażony w obszar roboczy na poziomie 31,5 x 40 cm posiada podwójną konfigurację lasera 1 kW. Ulepszony Sapphire 1MZ zwiększył objętość wydruku do 315 mm x 1000 mm, podczas gdy nowszy Sapphire XC miał 600 mm x 550 mm.

Łącząc dużą średnicę XC z metrową wysokością 1MZ, najnowsza wersja Velo3D zawiera osiem laserów o mocy 1 kW do kompilacji na skalę produkcyjną przy dużych prędkościach. Maszyna posiada szybszy, opatentowany bezkontaktowy powlekacz, który gwarantuje brak kolizji części, chroniąc zarówno wydrukowaną konstrukcję, jak i powlekarkę, jednocześnie skracając czas przestoju między warstwami.

Dzięki ustandaryzowanym i kontrolowanym zestawom parametrów XC 1MZ zapewnia stałą geometryczną precyzję i wykończenie powierzchni. Dodatkowo system jest w pełni zintegrowany z autorskim oprogramowaniem do przygotowania druku 3D Flow oraz oprogramowaniem do kontroli jakości Assure. Pierwszy z nich optymalizuje kompilacje przy minimalnych podporach, podczas gdy drugi umożliwia monitorowanie procesu i jakości w czasie rzeczywistym za pomocą wbudowanych czujników i optyki. Dzięki prawie 1000 czujnikom zintegrowanym z maszyną, użytkownicy mają zapewnione śledzenie, warstwa po warstwie, ustawienia optycznego, weryfikację atmosfery i stan złoża proszku.

Sapphire XC 1MZ jest kompatybilny ze wszystkimi ofertami proszków Velo3D – aluminium F357, GRCop-42, Hastelloy C22, Hastelloy X, Scalmalloy, Inconel 625, Inconel 718 i Ti64 Grade 5.

Źródło: www.velo3d.com
Zdjęcie: www.velo3d.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like