A-T Products to holenderska firma z siedzibą w Staphorst specjalizująca się w szlifowaniu, toczeniu, frezowaniu i cięciu laserem. Do niedawna dla właściciela firmy druk 3D był jedynie kolejną technologiczną nowinką. Jak się okazuje, to właśnie dzięki technologii druku przestrzennego udało się tchnąć życie w starą maszynę Rexroth, którą właściciel A-T-Products przerobił na cele własnej firmy.

Albert Timmerman przekształcając starą maszynę z niesprawnym kontrolerem własnoręcznie stworzył pięcio-osiową frezarkę. Po zainstalowaniu nowego kontrolera oraz silników servo i kilku innych modyfikacjach maszyna zyskała nowe życie.

Do sprawnego funkcjonowania maszyny brakowało jeszcze ograniczników do prowadnic rolkowych, które uległy zniszczeniu. Są one niezwykle małymi i precyzyjnymi częściami, a ich zadaniem jest utrzymanie rolek na prowadnicy. Timmerman zwrócił się w tej sprawie do firmy Vekashape – holenderskiego dystrybutora drukarek 3D VShaper.

VShaper One

Z pliku 3D przesłanego przez A-T Products, Vekashape stworzyliło plik STL, a następnie w oprogramowaniu SOFTSHAPER został wygenerowany G-Code dla drukarki 3D VSHAPER ONE Single. Do druku 3D użyto dyszy drukującej o średnicy 0,2 mm i wydrukowano go na warstwie o grubości 0,05 mm, co pozwoliło osiągnąć niezwykle precyzyjny wydruk 3D. Został on z powodzeniem zainstalowany we frezarce, która wg zapewnień Alebrta Timmermana sprawuje się znakomicie.

A-T-1

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

2 Comments

 1. Takie „na jedno kopyto” te wszystkie artykuły o Vshaper… czy on działa tylko w Holandii?

  1. >>Takie „na jedno kopyto” te wszystkie artykuły o Vshaper…
   To dział INFORMACJE BRANŻOWE. Opieramy się tutaj tylko o materiały prasowe przesyłane przez firmy…

   >>czy on działa tylko w Holandii?
   Podobno w innych miejscach też 🙂

Comments are closed.

You may also like