Eryk Wąsek to jedna z najbardziej znanych postaci w polskiej branży druku 3D. Od wielu lat związany z segmentem wysokobudżetowym, pełnił obowiązki dyrektora handlowego najpierw w e-Prototypach, a po ich przejęciu przez belgijskie Materialise w 2014 r., w polskim oddziale firmy. W 2015 r. był jednym z nominowanych w kategorii Człowieka Roku w plebiscycie Nagrody Branżowe CD3D, odbierał również główną nagrodę dla Najlepszej Polskiej Firmy Usługowej 2015 Roku. Z końcem zeszłego roku podjął decyzję o zmianie pracy – od stycznia 2017 r. pełni obowiązki Prezesa Zarządu 3DTeam – czołowej firmy z obszaru skanowania 3D i metrologii przemysłowej.

3DTeam to relatywnie młoda firma, jednakże mogąca poszczyć się już sporą renomą na rynku. Założona przez grupę młodych, lecz doświadczonych zawodowo absolwentów Politechniki Poznańskiej stanowi obecnie Centrum Kompetencji Metrologicznych, w skład którego wchodzą: 3DTeam – zajmujące się usługami skanowania 3D i inżynierii odwrotnej, Lenso – wyłączny dystrybutor urządzeń pomiarowych GOM na Polskę, oraz 3DTool – producent uchwytów pomiarowych oraz dystrybutor rozwiązań WITTE Barskamp.

Centrum prowadzi działalność w trzech wiodących dla Spółki kompetencjach: skanowanie 3D, inżynieria odwrotna, szkolenia i wdrożenia oprogramowania 3D Systems oraz sprzedaż urządzeń haptycznych, wraz z oprogramowaniem Freeform.

3DTEAM_skanowanie_3D_reverse_engineering (2)

Firma zatrudnia aktualnie 11 osób, zlokalizowanych w dwóch oddziałach – w Swadzimiu k. Poznania oraz we Wrocławiu. 3DTeam wykonuje usługi pomiarowe systemami optycznymi firmy GOM – ATOS TRIPLE SCAN, ATOS CORE i systemem fotogrametrycznym TRITOP. Do inżynierii odwrotnej i modelowania używa zaawansowanego, profesjonalnego oprogramowania CAD. 3DTeam to również wyłączny w Polsce, certyfikowany partner szkoleniowy 3D Systems w zakresie oprogramowania Geomagic.

Eryk Wąsek, pełniący od stycznia br. funkcję prezesa zarządu 3DTeam Sp. z o.o. to ekspert z blisko 20-letnim doświadczeniem w sprzedaży, zarządzaniu i coachingu w przedsiębiorstwach o różnych profilach działalności. Posiada kompetencje w zakresie budowania tradycyjnych sieci sprzedaży oraz alternatywnych kanałów dystrybucji. Od 2011 roku ściśle związany z branżą druku 3D w Polsce, jest jednym ze współzałożycieli Stowarzyszenia Polskiej Branży Druku 3D. Jest absolwentem Central Connecticut State University New Britain i Politechniki Wrocławskiej.

3DTEAM_skanowanie _inzynieria_ odwrotna (2)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News