Mimo, że druk 3D z ceramiki i gliny długo jeszcze nie dorówna swoją popularnością i użytecznością innym materiałom, to wielu producentów skłania się do produkowania maszyn, które z powodzeniem wykorzystają artyści i hobbyści. Świadczą o tym między innymi opisywane ostatnio na Centrum Druku 3D urządzenia takie jak: francuski Ceramaker czy amerykański PotterBot V4.5. Firma, która ma wieloletnie doświadczenie w produkcji sprzętu tego typu, to WASP, która regularnie zaskakuje nowościami i ogromnymi gabarytami swoich urządzeń.

Tym razem Włosi stworzyli trzymetrową drukarkę 3D, która służy do drukowania rzeźb – największe z nich mogą mieć nawet metr wysokości. Delta WASP 3MT ma nowy extruder, a jej konstruktorzy stworzyli również specjalną mieszankę gliny, która ma uniemożliwić zapadanie się modelu.

Nowy extruder pozwala na załadowanie do 15 kg mieszanki gliny. Drukarka 3D jest wyposażona w Automatic Recharge System, umożliwiający automatyczne, ponowne załadowanie materiału. Delta WASP 3MT posiada głowicę o średnicy 7 mm, która pozwala na wytwarzanie naprawdę dużych obiektów.

3MT1

Premiera drukarki odbędzie się podczas Argillà International Ceramics Festival w Faenzie (we Włoszech). Nie jest to jednak jedyna atrakcja festiwalowa przygotowana przez WASP. Podczas niego będzie można podziwiać również porcelanowe flakony stworzone przy użyciu drukarki 3D Delta WASP 2040 na potrzeby firmy Olfattiva, produkującej ekologiczne perfumy.

Oprócz designerskich butelek, na innym stoisku artysta Francesco Pacelli zaprezentuje również swoje rzeźby, które wykonał dzięki DeltaWASP 4070.

Impreza Argillà International Ceramics Festival zaczyna się dzisiaj i trwa do niedzieli. Będzie to znakomita okazja do promocji kolejnej drukarki 3D marki WASP dla artystów i hobbystów. Produkty Włochów są znane w całej Europie, jednak największą popularnością cieszą się w kraju.

Źródło: materiały prasowe

Paulina Winczewska
Germanistka, pasjonatka nawet najdziwniejszych i najtrudniejszych języków obcych oraz podróży i eksperymentów kulinarnych. Tłumaczka, która nie boi się nowych technologii i gadżetów. Wolny czas spędza zazwyczaj na pływalni.

    Comments are closed.

    You may also like

    More in News