Aby rozpocząć produkcję indywidualnych ortotycznych i protetycznych wyrobów medycznych dla psów krakowski start-up Wimba, którego misją jest zrewolucjonizowanie opieki nad psami, zainwestował w usługę HP Multi Jet Fusion. W trakcie procesu produkcji Wimba korzysta z usług belgijskiej firmy ZiggZagg.

Założona w październiku 2022 roku Wimba stawia sobie za cel wprowadzenie innowacji w dziedzinie indywidualnego zaopatrzenia ortopedycznego poprzez tworzenie produktów przywracających zwierzętom możliwość swobodnego poruszania się. Bracia Franciszek i Grzegorz Kosch wpadli na ten pomysł po tym, jak ich poprzednia firma, Glaze Prosthetics, jako pierwsza na świecie zaprojektowała protezę ludzkiej kończyny górnej w oparciu o możliwości technologii MJF firmy HP. Glaze Prosthetics narodził się w 2017 roku po tym, jak jeden z jego założycieli wydrukował w 3D spersonalizowane ramię protetyczne dla przyjaciela. Założyciele dostrzegli lukę na rynku dla amputantów pragnących lekkiego i wytrzymałego ramienia protetycznego, które dodatkowo można personalizować.

Wimba oferuje szereg ortopedycznych produktów dla zwierząt drukowanych w technologii MJF. Kluczowa dla produktów Wimby jest technologia druku 3D klasy przemysłowej HP oraz maszyny do druku cyfrowego HP dla biznesu. Dzięki nim protezy Wimby mogą należycie funkcjonować i oferować zarówno lekkość w użytkowaniu, jak i wytrzymałość.

Główne wyzwania, z jakimi spotyka się Wimba w swojej pracy, to długość czasu produkcji i dokładność wymagana w procesie trwającym od pobrania wstępnych pomiarów do finalnego modelu protezy. Technologia HP pomogła firmie skrócić czas realizacji produktu z sześciu tygodni (w przypadku metody tradycyjnej) do zaledwie siedmiu dni roboczych. Nowa aplikacja WimbaScan skróciła również czas potrzebny na wykonanie pomiarów z ponad godziny do zaledwie 15 minut (potrzebny do tego jest tylko smartfon).

Wimba oferuje nie tylko ortezy, ale także protezy oraz WimbaTherapy – kompleksowy system leczenia zaburzeń ruchu u zwierząt, który pojawi się w ofercie firmy w pierwszym kwartale 2023 roku, po zakończeniu badań klinicznych.

Źródło: materiały prasowe HP Inc Polska

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like