Quandum Aerospace – hiszpański producent systemów optoelektronicznych i elektronicznych przeznaczonych dla rynków lotniczych, medycznych i energetycznych, jest wieloletnim użytkownikiem drukarek 3D Zortrax i był jednym z pierwszych, który przetestował Zortrax Powerful Trio – nowy ekosystem żywicznego druku 3D składający się z drukarki 3D Zortrax Inkspire 2 oraz urządzeń do post-processingu: Zortrax Cleaning Station i Zortrax Curing Station.

Quandum Aerospace wykorzystało drukarkę 3D Zortrax Inkspire 2 wraz ze stacją czyszczącą Zortrax Cleaning Station i stacją utwardzającą Zortrax Curing Station do wykonania elementów urządzeń medycznych zamówionych przez jednego ze swoich klientów.

Pracujemy z tym systemem od miesiąca i mogę śmiało powiedzieć, że jest to jedno z najlepszych rozwiązań do druku 3D, jakie Zortrax kiedykolwiek stworzył. Jest prosty w obsłudze, szybki, niewiarygodnie precyzyjny i niezawodny. Obsługa wysokiej klasy żywic jest nieoceniona. Takie materiały mogą potencjalnie stać się realną alternatywą dla wysokowydajnych polimerów FDM w zastosowaniach lotniczych, medycznych i wojskowych” — powiedział Rafael Rodríguez Rosas, dyrektor ds. technologii w firmie Quandum.

Zespół Quandum stwierdził, że ekosystem druku żywicznego Zortrax jest szybki, łatwy w użyciu i wydajny. Według nich drukarka 3D Zortrax Inkspire 2, Zortrax Curing Station i Zortrax Cleaning Station są „niesamowicie zaprojektowane”, doskonale się uzupełniają i radzą sobie z ciągłą, intensywną pracą w firmie produkcyjnej z branży wysokich technologii. Zespół doszedł do wniosku, że Zortrax Inkspire 2 jest idealna do wytwarzania dużych prototypów i produkcji krótkoseryjnej. Maszyna jest łatwa w czyszczeniu i utrzymaniu w idealnym stanie technicznym. Inne wyróżnione przez nich cechy to fabryczna kalibracja platformy roboczej oraz system kontroli żywicy, który umożliwia druk względnie dużych modeli. 

Zortrax Cleaning Station została doceniona za automatyzację, szczególnie za samoczynne wyprowadzanie modeli z komory czyszczącej po zakończeniu pracy. Zortrax Curing Station, ostatnie ogniwo w procesie żywicznego druku 3D, również okazała się prosta i łatwa w użyciu. Każda sesja utwardzania trwała tylko kilka minut. Ponieważ prawidłowy czas utwardzania był wskazany w oprogramowaniu Z-SUITE, nie było wątpliwości co do wyboru właściwych ustawień.

Drukarka 3D UV LCD Zortrax Inkspire 2, stacja czyszcząca Zortrax Cleaning Station i stacja utwardzająca Zortrax Curing Station zostały wprowadzone na rynek w połowie września i są dostępne w sklepie internetowym Zortrax oraz u lokalnych dystrybutorów.

Źródło: materiały prasowe Zortrax

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like