Xerox ogłosił, że na pokładzie amerykańskiego okrętu marynarki wojennej - USS Essex (LHD 2), została zainstalowana ElemX - jego drukarka 3D do metalu. Jest to pierwsza w historii instalacja drukarki 3D do metalu na pokładzie okrętu należącego do US Naval. Marynarka wojenna USA ogłosiła instalację maszyny w ramach badań Naval Postgraduate School (NPS), a testy mają się odbyć w ramach Rim of the Pacific (RIMPAC) 2022.

Drukarka 3D ElemX została umieszczony na statku na początku lipca br. w Pearl Harbor na Hawajach i natychmiast po tym rozpoczęto próby morskie. Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych wdraża strategię wykorzystania wytwarzania addytywnego w celu zwiększenia gotowości operacyjnej floty.

ElemX wykorzystuje technologię druku 3D z ciekłego metalu Xerox, opartą o standardowy drut aluminiowy. W przeciwieństwie do innych technologii druku 3D z metalu, w ElemX nie korzysta się z proszków metali i nie ma potrzeby wprowadzania specjalnych modyfikacji na pokładach okrętów ani wdrażania specjalnych środków ochrony osobistej do obsługi maszyn. Drukarka 3D nie wymaga również specjalnego przetwarzania końcowego, dzięki czemu zapewnia krótszy czas produkcji finalnych części. Aby wytrzymać różne stany morskie i wyzwania środowiskowe, z którymi borykają się okręty marynarki wojennej USA, ElemX został zainstalowany w przemysłowym kontenerze transportowym.

ElemX będzie wykorzystywane do produkcji części zamiennych i napraw. Testy, które są obecnie w toku, ustalą wytyczne operacyjne i techniczne studia wykonalności w celu określenia zastosowań i przypadków użycia. Zespół na pokładzie USS Essex zaprojektuje i wydrukuje elementy pokładowe oraz przekaże informacje zwrotne do NPS i dowódcy Naval Surface Force Pacific.

Źródło: www.xerox.com
Zdjęcie: www.xerox.com (materiały prasowe, wszystkie prawa zastrzeżone)

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News