Zortrax zaprezentował długo oczekiwany Raport Roczny za 2016. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, osiągnięte wyniki są rekordowe w historii spółki. Zysk netto wzrósł o 78% w stosunku do roku 2015, wskaźnik EBIT wzrósł o 74%, a przychody wzrosły o 43%. Zortrax komunikuje, że osiągnięte rezultaty zawdzięcza realizacji skutecznej strategii biznesowej opartej o trzy filary – zintegrowany ekosystem oparty o drukarkę 3D, autorskie oprogramowanie i własną linię filamentów, ukierunkowanie oferty przede wszystkim do przedsiębiorców oraz koncentrację na rozwoju globalnej sieci sprzedaży.

Całkowite przychody ze sprzedaży za rok 2016 to 53,8 mln PLN, co oznacza wzrost o ponad 16 mln zł w stosunku do roku 2015. Wskaźnik EBIT za rok 2016 osiągnął poziom 17,8 mln zł, czyli wzrósł o ponad 7 mln zł w stosunku do roku 2015. Zysk netto spółki wyniósł 14,3 mln zł, czyli wzrósł o ponad 6 mln w stosunku do 2015

W zeszłym roku Zortrax wprowadził na rynek nowy model drukarki 3D – M300. Duży udział we wzroście sprzedaży mają także filamenty – jak opisuje to prezes spółki, Rafał Tomasiak – „każda sprzedana drukarka to zysk także na materiałach eksploatacyjnych„. Dziś w ofercie firmy Zortrax są następujące produkty:

  • Zortrax M200 – flagowy model drukarki 3D, wielokrotnie nagradzany w licznych rankingach i plebiscytach
  • Zortrax M300 – drukarka 3D oferująca możliwość wydruku większych gabarytowo obiektów
  • baza 6 zróżnicowanych pod względem gatunków materiałów do druku 3D
  • autorskie oprogramowanie Z-SUITE, służące do przygotowania modeli 3D do druku, wyposażone w bibliotekę gotowych plików.
Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

2 Comments

  1. Szacunek i gratulacje!

  2. Są liczby odnośnie sprzedaży poszczególnych modeli? Ile muszą zwrócić klientom za Inventure’a?

Comments are closed.

You may also like

More in News