Zortrax ogłosił dziś uruchomienie systemu inCloud do zarządzania urządzeniami w chmurze. Dzięki niemu możliwe będzie zdalne kontrolowanie maszyn i nadzorowanie procesu druku 3D teoretycznie z dowolnego miejsca na świecie. Innowacja przyczyni się także do zmniejszenia liczby godzin i pracowników potrzebnych do obsługi farm drukarek 3D w przedsiębiorstwach.

Zortrax inCloud umożliwi bezpieczne przesyłanie projektów do wybranych drukarek 3D i rozpoczynanie procesu druku 3D zdalnie. Dodatkowo rozwiązanie zoptymalizuje proces zarządzania produkcją i farmami drukarek 3D, a przy tym zmniejszy liczbę osób potrzebnych do ich obsługi. Przed uruchomieniem usługi dla wszystkich użytkowników, była ona testowana przez pracowników firmy, którzy używali jej do zdalnej obsługi około 200 drukarek 3D

Pomysł zrodził się z potrzeby samych pracowników Zortrax, którzy każdego dnia realizowali produkcję wielu różnych projektów i prototypów, a optymalizacja miała za zadanie usprawnić zdalną obsługę urządzeń. Od teraz możliwe będzie sprawdzenie historii wydruków i kontrolowanie aktualnego stanu maszyny, bez konieczności zbliżania się do niej. Za pomocą inCloud można przypisać poszczególne urządzenia do wybranej grupy pracowników, co jest szczególnie ważne dla przedsiębiorców. System pozwala także na zdalne wybieranie, rozpoczynanie lub wstrzymanie procesu wydruku na wybranych urządzeniach. 

Funkcja Multiprint i podgląd postępów za pomocą kamer

Funkcja Multiprint pozwala na wybór dostępnych w danej chwili urządzeń i szybkie uruchamianie masowych wydruków na farmach drukarek 3D. Jest to usługa dedykowana przede wszystkim dla firm wykonujących wydruki  seryjnie. Dzięki Multiprint wszystkie elementy będą wytwarzane na wielu urządzeniach w jednym czasie. 

Kolejną ciekawą funkcjonalnością Zortrax inCloud jest zdalny podgląd obrazu z kamer wbudowanych w drukarki 3D z serii M Plus. Pozwoli to upewnić się, że poprzedni wydruk został zdjęty z platformy roboczej i urządzenie jest gotowe do pracy. Dodatkowo możliwy będzie podgląd trwającego procesu wydruku. Jest to kolejna funkcja szczególnie dedykowana dla przedsiębiorstw, które w związku z trwającą epidemią muszą zredukować liczbę pracowników będących w siedzibie firmy. 

System inCloud pozwala na zarządzanie projektami i zespołami pracowników połączonymi z konkretnymi drukarkami 3D. Umożliwi to wysyłanie przygotowanych wcześniej modeli bezpośrednio do urządzenia i zdalne rozpoczynanie procesu wydruku. Dzięki tej funkcjonalności zamiast kilkunastu osób nadzorujących pracę farmy drukarek, wystarczy jeden pracownik, odpowiedzialny za zbieranie gotowych modeli z platform roboczych po zakończeniu wydruku. 

Zortrax zapewnia, że przesyłanie nawet poufnych projektów jest bezpieczne. Wrażliwe pliki, które stanowią własność intelektualną projektantów, są chronione tak, aby nie trafiły w niepowołane ręce. Modele przeznaczone do zdalnego drukowania są przesyłane na urządzenie za pomocą serwerów Zortrax. Podczas przesyłu plików, dane są szyfrowane, a zaraz po ich załadowaniu na docelowej maszynie, usuwane z serwerów. System przechowuje jedynie informacje (zużycie materiału, czas wydruku) niezbędne dla udostępnienia użytkownikom historii wydruków. 

System inCloud jest dostępny dla użytkowników od 2 września 2020 roku. Dzięki nowej usłudze można bezpłatnie przesyłać pliki o wielkości do 1 GB. Niemniej jednak, Zortrax umożliwia poszerzenie pakietu transferu danych do 3GB dla planu standardowego, 16 GB dla planu profesjonalnego i 50 GM dla planu Enterprise. Dostępny transfer jest odnawiany co miesiąc. 

Więcej informacji o tym rozwiązaniu można znaleźć na stronie producenta

.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like