Zortrax – producent desktopowych drukarek 3D typu FDM / FFF i UV LCD, wprowadził do oferty nową żywicę światłoutwardzalną – Zortrax Resin Tough w kolorze czarnym. To wytrzymały materiał o niskim skurczu, gwarantująca gładkie powierzchnie wydrukowanych detali. Nadaje się do drukowania aplikacji, które muszą być złożone z wielu części, jak również produktów o charakterze końcowym. Wydruki 3D są odporne na uderzenia i wytrzymałe na pęknięcia.

Żywica Tough występuje aktualnie w trzech wariantach kolorystycznych: białym, szarym i nowo wprowadzonym czarnym. Materiał działa z dedykowaną, autorską drukarką 3D Zortrax Inkspire, jak również wszystkimi innymi, utwardzającymi żywicę światłem o długości fali 395-405 nm. Jest oferowany w butelkach o pojemności 1 litra w cenie 453,87 PLN brutto. Żywicę można zamawiać tutaj.

Równocześnie wraz z premierą nowej żywicy, Zortrax wprowadził aktualizację dla swojego autorskiego oprogramowania do druku 3D – Z-SUITE. Dodano profil druku 3D dla Zortrax Resin Tough i zmieniono domyślne ustawienia czasu dla dodatkowego czasu naświetlania materiału. Wprowadzono kilka zmian w usłudze Zortrax inCloud oraz naprawiono szereg drobnych błędów w obsłudze pozostałych drukarek 3D.

Źródło: materiały prasowe Zortrax

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like