Zortrax zdobywa wyróżnienie w rankingu 3DHubs na najlepszą drukarkę 3D klasy Plug`N`Play

0

Kolejny tydzień, kolejny news na temat Zortraxa… W zeszłą środę informowałem o sukcesie COO firmy – Karoliny Bołądź, która dołączyła do jury konkursu start-upowego „TechCrunch Hardware Battlefield 2015„, organizowanego przez jeden z największych na świcie serwisów technologicznych, dziś kilka słów na temat niezwykłego wyróżnienia, jakie firmie przyznała platforma 3D Hubs. Zortrax zdobył pierwsze miejsce w rankingu na najlepszą drukarkę klasy Plug`N`Play, a w najnowszym, listopadowym raporcie zajął trzecie miejsce na liście najwyżej ocenianych drukarek 3D zarejestrowanych w serwisie. Co więcej, pierwsze i drugie miejsce zajęły The Form 1 i The Form 1+ drukujące z żywicy światłoutwardzalnej w technologii SLA, zatem Zortrax stał się najlepszą FDM`ową drukarką 3D. Przynajmniej wśród użytkowników 3D Hubsa.

Choć media głównego nurtu takie jak Chip czy Spider`s Web ogłosiły już Zortraxa światowej klasy zwycięzcą, warto pamiętać o czym wielokrotnie pisałem przy publikacji tego typu zestawień – ranking 3D Hubs dotyczy jedynie pewnego wycinka użytkowników niskobudżetowych drukarek 3D na świecie. Nie mniej jednak fakt jest faktem – w przeciągu zaledwie kilku miesięcy Zortrax wspiął się na same szczyty tego zestawienia. Jest ono tym bardziej cenne, iż o jego wynikach decydowali użytkownicy serwisu. Olsztynianie zdobyli 109 recenzji ze średnią oceną 4,75 co dało im wspomniane 3 miejsce (The Form 1+ uzyskał średnią na poziomie 4,82 przy 87 recenzjach). Rekordzistą pod względem ilości recenzji jest jednak Ultimaker, który zdobył ich łącznie aż 2216 (1176 dla „dwójki” i 1040 dla „jedynki„).

Zortrax 3D Hubs

Jeśli chodzi o nagrodę Plug`N`Play, to jest to wyróżnienie przyznawane w zupełnie nowym projekcie 3D Hubs o nazwie „3D Printer Guide„. Serwis prezentuje ranking urządzeń podzielony na kilka kategorii: enthusiasts, plug`n`play, KIT / DIY, budget i resin. W pierwszej kategorii najwyżej oceniano jakość wydruków i niezawodność, w drugiej niezawodność i łatwość użytkowania, w trzeciej jakość wydruków i wsparcie ze strony firm produkujących urządzenia oraz społeczności, w czwartej cenę, a piąta dotyczy drukarek 3D drukujących z żywicy. I to właśnie w drugiej kategorii Zortrax okazał się być najlepszy z oceną 8,9 punktów, wyprzedzając o włos portugalskie BEETHEFIRST (również 8,9) oraz Up! Plus 2 (8,8).

Zortrax 3D Hubs 02

Dwa zestawienia – dwa sukcesy. Teraz czekamy na kolejne – dobrze byłoby, aby Zortrax pojawił się również na liście najpopularniejszych drukarek 3D, ponieważ póki co nie ma go w pierwszej dwudziestce trójce urządzeń. W tym zestawieniu rządzą niepodzielnie MakerBot Replicator 2, Prusa i3 oraz Ultimaker, z których korzysta łącznie 25% użytkowników 3D Hubs. Niemniej jednak obserwując dynamikę wzrostu Zortraxa, awans do pierwszej dwudziestki wydaje się być chyba tylko kwestią czasu?

Źródło: www.3dhubs.com

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.