19.10.2013 – 3D w 3M – trójmiejskie forum druku 3d i fabrykacji domowej

0

Tegoroczna jesień obfituje w liczne wydarzenia związane z drukiem 3D. Ledwo co mamy za sobą MakeCamp w Łodzi i Festiwal Przemiany w CN Kopernik w Warszawie, a już w najbliższą sobotę cała Polska spotyka się w Kielcach. Tymczasem w połowie października, w Trójmieście odbędzie się kolejne święto druku 3D w naszym kraju: 3D w 3M – trójmiejskie forum druku 3d i fabrykacji domowej. Event będzie miał miejsce w Gdyni, w Prototypowni Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Nowe Prototypownie PPNT, przy Al. Zwycięstwa 96/98.

plakaty_cdg_plik_otwarty_font

Impreza zorganizowana będzie pod patronatem Centrum Designu Gdynia. Jej celem ma być integracja ludzi korzystających na co dzień z urządzeń umożliwiających szybkie prototypowanie – czyli drukarek 3D, jak również fabrykacji przy pomocy obrabiarek CNC, w warunkach domowych. Tematyka wydaje się niezwykle ciekawa, tym bardziej że ni poznałem do tej pory osoby korzystającej w mieszkaniu z obrabiarki :-). Event będzie też okazją dla wszystkich, którzy będą chcieli dowiedzieć się o możliwościach jakie dają technologie druku 3D i CNC oraz możliwościach samodzielnego montażu tych urządzeń i maszyn w nurcie open-source`owym i DIY („do it yourself„).

W imieniu organizatorów i naszym, wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału!

Przebieg spotkania:

  • 11.00 – udostępnienie sali dla uczestników prezentujących swoje urządzenia
  • 13.00 – oficjalne otwarcie forum
  • 13.15 – 17.00 – prezentacja urządzeń, konkurs druku 3D
  • 15.00 – 17.00 – prelekcje nt. druku 3D, CNC DIY, elektroniki w duchu openhardware
  • 17.00 – zakończenie

Warunki uczestnictwa: uczestnictwo jest bezpłatne. Możliwość prezentacji swojej aktywności/urządzeń wymaga rejestracji celem przygotowania stanowiska.

Patroni medialni: DesignFutures, Reprapowo.plRepRapForum.pl i Centrum Druku 3D

Kontakt z Organizatorem[email protected]www.3dw3m.pl.

DODAJ KOMENTARZ:

Leave A Reply