29-31.08.2013 – MakeCamp – Konwent twórców DIY w Łodzi

0

Pod koniec sierpnia w Łodzi odbędzie się MakeCamp, czyli ogólnokrajowy zlot twórców “zrób-to-sam”, hakerów i konstruktorów. Na konwencie pojawią się m.in. twórcy drukarek 3D i pasjonaci tej technologii, jak również innych dziedzin związanych z DIY: elektronicy, projektanci i konstruktorzy urządzeń open-source`owych oraz artyści. Ilość miejsc jest niestety ograniczona i praktycznie zamknięta. Jednakże 5 sierpnia, na 24h zostanie uruchomiona możliwość rejestracji kilkunastu dodatkowych wejściówek.

Źródło: www.makecamp.org

Źródło: www.makecamp.org

Organizatorem MakeCampu są Łódzki FabLab „Kombinat” oraz Fundacja Cohabitat. Miejscem konwentu będą odnowione budynki post-fabryczne na terenie dawnych zakładów Wi-Ma. W programie znajdą się warsztaty, pokazy i prezentacje, jak również koncerty. Będzie on podzielony na trwające równolegle bloki tematyczne, podzielone ze względu na charakter, tematykę i branżę. Składać się to będzie na: samowystarczalność, społeczność DIY, fabrykację cyfrową (w tym druk 3D), ogrodnictwo, budownictwo naturalne (w tym budowanie ze słomy), kulinaria, upcycling oraz część kulturalna.

Na konwencie pojawią się przedstawiciele powyższych dziedzin z różnych miast, pojawi się zatem unikalna możliwość nawiązania nowych kontaktów oraz wspólnej pracy nad projektami. Więcej informacji na temat Campu na stronie: www.makecamp.org.

DODAJ KOMENTARZ:

Leave A Reply