Szanowni Czytelnicy, niniejszym mamy przyjemność ogłosić oficjalne wyniki III plebiscytu Nagrody Branżowe CD3D 2016. To ostateczne podsumowanie minionego roku i jesteśmy niezwykle dumni, że możemy być organizatorem tego wyjątkowego wydarzenia, podczas którego nagradzamy trud i poświęcenie poszczególnych firm i osób je tworzących, które doprowadziły ich na podium danej kategorii.

Nie licząc kilku pojedynczych wyjątków, przebieg głosowania był niezwykle wyrównany i różnice w finalnej klasyfikacji pomiędzy poszczególnymi firmami, urządzeniami, wydarzeniami, czy osobistościami wynosiły zaledwie po kilka punktów – to jeden lub dwa głosy! W kilku kategoriach, różnica pomiędzy pierwszą, a ostatnią firmą wynosiła po ok. 8%! Pokazuje to, że poziom polskiej branży druku 3D jest bardzo wyrównany i każda z nominacji ma teoretyczną szansę na zwycięstwo.

Do oceny najlepszych zaprosiliśmy przedstawicieli firm tworzących rodzimą branżę druku 3D. Łącznie w głosowaniu wzięły udział 94 osoby, które nagradzały firmy, urządzenia i osobistości druku 3D w 15 różnych kategoriach.

Zasady głosowania były następujące:

  • jest 15 kategorii, a w każdej z nich min. 5 nominowanych firm / urządzeń / osób / wydarzeń
  • jurorzy oceniali po 3 pozycje z każdej kategorii
  • głosowanie odbywało się w systemie 5-3-1: za pierwsze miejsce przyznawanych było 5 punktów, za drugie miejsce przyznawane były 3 punkty, za trzecie miejsce przyznawany był 1 punkt
  • nie można było głosować na siebie; głos oddany na siebie / własną firmę lub własne urządzenie był traktowany jako nieważny.

A oto i zwycięzcy…

Człowiek Roku 2016

I miejsce – Janusz Wójcik i Paweł Rokita – SIT Polska – 268 punktów
II miejsce –  Tomasz Zwolan – Infinum 3D – 146 punktów
III miejsce – Mariusz Król – Wolfix – 142 punkty

Po raz drugi w trzyletniej historii naszego plebiscytu, nagrodą Człowieka Roku Polskiej Branży Druku 3D dzielą się Janusz Wójcik i Paweł Rokita z SIT Polska (dawny FabLab Kielce) – twórcy i organizatorzy największej imprezy targowej w branży technologii przyrostowych – Dni Druku 3D. Po raz pierwszy Janusz z Pawłem otrzymali nagrody podczas premierowej edycji plebiscytu w 2014 r., rok temu ustąpili najwyższego  miejsca Rafałowi Tomasiakowi z Zortraxa. Teraz wracają na szczyt z imponującą liczbą 268 punktów!

Drugie miejsce w rankingu zajął Tomasz Zwolan z Infinum 3D – twórca drukarek 3D ODO Play i ODO Kronos. Trzecie miejsce przypadło jednemu z najbardziej zajętych ludzi w polskiej branży druku 3D – człowiekowi tysiąca projektów, Mariuszowi Królowi z Wolfixa.

Najlepsza Polska Firma Roku 2016

I miejsce – Zortrax – 246 punktów
II miejsce –  3DGence – 164 punkty
III miejsce – Infinum 3D – 123 punkty

To trzecia edycja naszego plebiscytu i po raz trzeci nagrodę Najlepszej Polskiej Firmy zdobywa Zortrax. Zeszły rok obfitował w liczne nagrody dla tej spółki, z czego dwie przyznawał sam Prezydent RP – Andrzej Duda. Cieszymy się, że możemy jako pierwsi przyznać Zortraxowi nagrodę w nowym, 2017 roku…

Miejsce drugie zajął chyba największy konkurent Zortraxa w kategorii polskich producentów drukarek 3D, czyli 3DGence. Nagroda za trzecie miejsce ponownie trafiła do rąk Tomasza Zwolana – prezesa Infinum 3D.

Najlepsza Nowa Polska Firma Roku 2016

I miejsce – Fiberlab – 244 punkty
II miejsce –  Skriware – 163 punkty
III miejsce – Technology Applied – 152 punkty

W kategorii Najlepszej Nowej Polskiej Firmy Roku, po raz drugi z rzędu nagroda główna trafia do rąk producenta filamentów. W zeszłym roku był to Spectrum Filaments – w tym Fiberlab, właściciel marki Fiberlogy, który specjalizuje się w produkcji specjalistycznych filamentów opartych o PLA.

Drugie miejsce zajął producent desktopowych drukarek 3D – Skriware, a nagroda za trzecie miejsce trafiła do Technology Applied, nowej firmy usługowej specjalizującej się w druku 3D w technologii SLS.

Najlepsza Polska Drukarka 3D Roku 2016

I miejsce – Zortrax M200 – 225 punktów
II miejsce –  Monkeyfab PRIME – 154 punktów
III miejsce – 3DGence One – 135 punkty

Zortrax M200

W tym roku, w tej kategorii nominowaliśmy rekordową liczbę ośmiu modeli drukarek 3D. Mimo to, jeśli chodzi o zwycięzców, to nie było tu żadnych niespodzianek… Trzeci raz z rzędu Zortrax dokłada do nagrody dla Najlepszej Polskiej Firmy Roku nagrodę dla Najlepszej Polskiej Drukarki 3D i trzeci raz z rzędu zostaje nią Zortrax M200. Po raz drugi z rzędu, drugą nagrodę zdobywa Monkeyfab PRIME (w 2014 r. drukarka 3D zajęła trzecie miejsce). Podium zamyka 3DGence ze swoją drukarką 3DGence One.

Najlepsza Nowa Polska Drukarka 3D Roku 2016

I miejsce – 3DGence Industry – 166 punktów
II miejsce –  ODO Play – 148 punktów
III miejsce – HBot F300 – 145 punktów

3DGence INDUSTRY

Chociaż różnice punktowe mogą tego w pełni nie oddawać, 3DGence Industry od samego początku głosowania był niekwestionowanym liderem kategorii Najlepsza Nowa Polska Drukarka 3D Roku 2016. Efekt kilku lat pracy przyniósł oczekiwane rezultaty – Industry to duża i solidna maszyna, która może nie zachwyca designem, ale z powodzeniem spełnia oczekiwania w zakresie jej użytkowania.

Drugie miejsce przypadło ODO Play, które od jesieni 2016 r. znajduje się w ofercie wybranych sklepów Media Markt, a trzecie miejsce zajął HBot F300 – nowa odsłona popularnej konstrukcji stworzonej przez wrocławski 3D Printers.

Najlepszy Polski Producent Filamentów Roku 2016

I miejsce – Fiberlab – 204 punkty
II miejsce –  Devil Design – 163 punkty
III miejsce – Spectrum Filaments – 148 punktów

fiberlogy-pla-hd

Fiberlab powtarza zeszłoroczny sukces Spectrum Filaments i również triumfuje w tych samych dwóch kategoriach! Do nagrody dla Najlepszej Nowej Polskiej Firmy 2016 dodaje nagrodę Najlepszego Polskiego Producenta Filamentów 2016 roku. Drugie miejsce zajmuje jeden z liderów polskiego rynku materiałów do druku 3D – Devil Design, a trzecie zeszłoroczny triumfator tej kategorii – Spectrum Filaments.

Najlepszy Polski Producent Akcesoriów do Drukarek 3D 2016

I miejsce – CORO Technology – 225 punktów
II miejsce –  Infinum 3D – 173 punkty
III miejsce – PJD Automatyka – 147 punktów

Nowa kategoria nagród, a w niej jeden, zdecydowany lider – CORO Technology, producent popularnych podkładek adhezyjnych COROPad oraz kleju adhezyjnego w sprayu – C-Stick. Drugie miejsce zajęło Infinum 3D z ODO Motion – urządzeniem do automatycznego pozycjonowania głowicy drukującej w stołach roboczych drukarek 3D typu FDM, a trzecie PJD Automatyka z popularną wśród użytkowników amatorskich drukarek 3D głowicą drukującą LAMA.

Najlepszy Polski Dystrybutor Niskobudżetowych Drukarek 3D i Filamentów Roku 2016

I miejsce – ABC Data – 194 punkty
II miejsce –  3D Phoenix – 180 punktów
III miejsce – get3D – 170 punktów

Od samego początku istnienia Nagród Branżowych CD3D, kategorii Najlepszego Polskiego Dystrybutora Niskobudżetowych Drukarek 3D i Filamentów Roku towarzyszyło wiele emocji, ze względu na niewielkie różnice punktowe pomiędzy poszczególnymi firmami, nominowanymi w plebiscycie. W tym roku zwycięstwo po raz drugi raz z rzędu przypadło ABC Dacie. Drugie miejsce zajął po raz pierwszy 3D Phoenix, który rok temu stracił miejsce na podium różnicą zaledwie kilku punktów, a trzecie get3D, które zajęło tą pozycję również drugi rok z rzędu.

ABC Data posiada szerokie portfolio produktów, zarówno od polskich jak i zagranicznych producentów. 3D Phoenix posiada ich niewiele mniej, jednakże to z czego słynie najbardziej, to drukarki 3D Zortrax, których jest głównym dystrybutorem w Polsce. get3D w 2016 r. koncentrowało się przede wszystkim na sprzedaży jednej marki drukarek 3D – holenderskiego Ultimakera.

Najlepszy Polski Dystrybutor Profesjonalnych Drukarek 3D Roku 2016

I miejsce – Bibus Menos – 229 punktów
II miejsce –  Solveere – 207 punktów
III miejsce – 3D Lab – 165 punktów

bibus-menos

Tytuł Najlepszego Polskiego Dystrybutora Profesjonalnych Drukarek 3D Roku 2016 zdobywa Bibus Menos – dystrybutor takich marek jak Stratasys i EOS. Drugie miejsce przypadło Solveeere, dystrybuującemu urządzenia EnvisionTEC, TPM oraz TierTime, a trzecie zeszłorocznemu zdobywcy nagrody głównej w tej kategorii – 3D Lab, dystrybutorowi 3D Systems. Czwartemu na liście MTT Polska, do miejsca na podium zabrakło zaledwie 4 punktów…

Najlepsza Polska Firma Usługowa Roku 2016

I miejsce – Materialise Polska – 274 punkty
II miejsce –  Solveere – 152 punktów
III miejsce – I.J. Paliga – 147 punktów

materialise-s-a-1-2

Wśród najlepszych firm usługowych, absolutnie bezkonkurencyjny okazał się po raz drugi z rzędu polski oddział Materialise, który zdobył aż o 122 punkty więcej od firmy, która zajęła drugie miejsce. A drugie miejsce przypadło Solveere, które od początku swojego istnienia łączy działalność usługową ze sprzedażą drukarek 3D. Trzecie miejsce przypadło I.J. Paliga.

Najważniejsze Wydarzenie w Polsce Roku 2016

I miejsce – VII edycja Dni Druku 3D (Marzec 2016 r.) – 235 punktów
II miejsce – Dariusz Miłek (CCC) inwestuje w Zortraxa – 220 punkty
III miejsce – Instalacja drukarki 3D ODO Kronos w URSUSIE – 153 punkty

VII Dni Druku 3D 10

Dni Druku 3D to wciąż najważniejsza impreza targowa w Polsce i po raz drugi z rzędu jej marcowa edycja odbywająca się na terenie Targów Kieleckich zdobyła główną nagrodę w tej kategorii. Drugie miejsce przypadło Zortraxowi i p. Dariuszowi Miłkowi, który zainwestował w połowie 2016 r. 44 mln PLN w spółkę, co jest najwyższą tego typu transakcją w historii polskiej branży druku 3D. Nagroda za trzecie miejsce trafia do Infinum 3D za instalację drukarki 3D Kronos w URSUSIE.

Najlepsza Zagraniczna Firma
Roku 2016

I miejsce – Ultimaker – 234 punktów
II miejsce –  Materialise – 224 punktów
III miejsce – Formlabs – 135 punkty

ultimaker-3-content-photo-04

W kategorii Najlepszej Zagranicznej Firmy 2016 r. do samego końca trwała zacięta rywalizacja pomiędzy dwoma firmami z krajów Beneluksu – holenderskim Ultimakerem oraz belgijskim Materialise. Ostatecznie pierwsze miejsce (różnicą zaledwie 10 punktów!) zdobył Ultimaker – największy producent drukarek 3D w Europie i drugi największy na świecie. Drugie miejsce przypadło Materialise – największej firmie usługowej z segmentu druku 3D na świecie, a trzecie amerykańskiemu Formlabs – producentowi najczęściej kupowanych fotopolimerowych drukarek 3D świata – The Form 1 i 2.

Najlepsza Zagraniczna Niskobudżetowa Drukarka 3D
Roku 2016

I miejsce – Ultimaker 3 – 236 punktów
II miejsce –  Original Prusa i3 – 175 punktów
III miejsce – The Form 2 – 165 punktów

ultimaker-3-content-photo-03-2

Podobnie jak w przypadku najlepszej zagranicznej firmy, tak i w przypadku najlepszej zagranicznej drukarki 3D po raz drugi rok z rzędu triumfował Ultimaker. Firma zdobyła główną nagrodę za trzecią generację swoich urządzeń, których premiera miała miejsce w październiku 2016 r. Drugie miejsce to dość spora niespodzianka – Prusa i3 Original z PRUSA RESEARCH, trzecie miejsce przypadło fotopolimerowej drukarce 3D – The Form 2 od Formlabs.

Najważniejsze Wydarzenie na Świecie Roku 2016

I miejsce – Druk 3D z płynnego metalu w technologii XJet – 219 punktów
II miejsce – HP prezentuje finalną wersję drukarek 3D drukujących w technologii Multi Jet Fusion – 196 punktów
III miejsce – GE przejmuje Concept Laser i Arcam AB – 159 punktów

W roku 2015 po raz pierwszy zaprezentowano nam szereg nowych technologii druku 3D – w roku 2016 mogliśmy po raz pierwszy zobaczyć je na żywo. Największe wrażenie wśród głosujących ekspertów wywarła technologia NanoParticle Jetting izraelskiego XJeta, czyli druk 3D z płynnego metalu. Drugie miejsce zajęło HP i technologia Multi Jet Fusion. Trzecie miejsce przypadło największej fuzji w historii branży druku 3D, czyli przejęcie przez GE dwóch producentów drukarek 3D do metalu – Concept Laser i Arcam AB.

Największe Rozczarowanie Roku 2016

I miejsce – Szokująca prawda o kontrakcie Zortraxa z DELL’em na 5000 drukarek 3D – 299 punktów
II miejsce – Brak Zortraxa Inventure – 290 punktów
III miejsce – Upadek forum MójRepRap.pl – 97 punktów

3DPrint_com

W tegorocznej edycji plebiscytu, kategorię największych rozczarowań zdominowały wydarzenia z polskiej branży druku 3D. Dwie na pięć nominacji otrzymał Zortrax i to on zebrał najwięcej wszystkich głosów w tej kategorii. Ostatecznie największym rozczarowaniem uznano historię niesławnego kontraktu z firmą DELL na dostawę 5000 szt. drukarek 3D M200, drugie miejsce zajął Zortrax Inventure – a raczej jego brak na rynku… Jako ciekawostkę dodamy, że obydwa rozczarowania Zortraxa zdobyły najwięcej głosów za wszystkich nominacji w plebiscycie.

Trzecie miejsce w głosowaniu przypadło forum MójRepRap – kiedyś jednemu z najważniejszych miejsc poświęconych drukarkom 3D w polskim internecie, dziś zaniedbanemu serwisowi, którego mimo wystawienia na sprzedaż, nikt nie chce kupić…

Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki uzyskane przez wszystkie firmy biorące udział w plebiscycie.

 Krótka legenda i opis tabel:

  • obok ilości punktów podajemy wartość procentową jaką zdobyły  firmy / drukarki 3D / osobistości / wydarzenia
  • pogrubioną czcionką zaznaczono firmy / drukarki 3D / osobistości / wydarzenia, które zajęły miejsca na podium w danej kategorii
  • w niektórych kategoriach jurorzy wstrzymywali się od głosu, co zaliczaliśmy jako tzw. „nieoddany głos„.

WYNIKI NAGRÓD BRANŻOWYCH CD3D 2016

Człowiek Roku 2016


Miejsce


Osoba


Ilość punktów


%

 1 Janusz Wójcik i Paweł Rokita (SIT Polska) 268 33,84%
 2 Tomasz Zwolan (Infinum 3D) 146  18,43%
 3 Mariusz Król (Wolfix) 142  17,93%
 4 Łukasz Kaczmarczyk i Mateusz Sobczak (3D Phoenix) 123  15,53%
5 Marek Ryszka (Devil Design) 113 14,27%

Najlepsza Polska Firma Roku 2016


Miejsce


Firma


Ilość punktów


%

 1 Zortrax 246 31,30%
 2 3DGence 164  20,87%
 3 Infinum 3D 123  15,65%
 4 Devil Design 115  14,63%
 5 VeraShape 95 12,09%
 6 3DKreator 43 5,47%

Najlepsza Nowa Polska Firma Roku 2016


Miejsce


Firma


Ilość punktów

%

 1 Fiberlogy 244 31,04%
 2 Skriware 163 20,74%
 3 Technology Applied 152 19,34%
 4 PRO3D 123 15,65%
 5 UBOT 3D 104 13,23%

Najlepsza Polska Drukarka 3D Roku 2016


Miejsce


Drukarka 3D


Ilość punktów


%

 1 Zortrax M200 225 27,54%
 2 Monkeyfab PRIME 154 18,85%
 3 3DGence One 135 16,52%
 4 Sinterit Lisa 102 12,48%
 5 ZMorph 2.0 SX 70 8,57%
 6 VShaper One 67 8,20%
 7 Omni3D Factory 2.0 36 4,41%
 8 Kreator Motion 28 3,43%

Najlepsza Nowa Polska Drukarka 3D Roku 2016


Miejsce


Drukarka 3D


Ilość punktów


%

 1 3DGence Industry 166 20,49%
 2 ODO Play 148 18,27%
 3 HBot F300 145 17,90%
 4 Zortrax M300 142 17,53%
 5 VShaper GO 105 12,96%
 6 Factory 2.0 104 12,84%

Najlepszy Polski Producent Filamentów Roku 2016


Miejsce


Firma


Ilość punktów


%

 1 Fiberlogy 204 25,56%
 2 Devil Design 163 20,43%
 3 Spectrum Filaments 148 18,55%
 4 Finnotech 146 18,30%
 5 Wolfix-Plastspaw 137 17,17%

Najlepszy Polski Producent Akcesoriów do Drukarek 3D 2016


Miejsce


Firma


Ilość punktów


%

 1 CORO Technology 225 28,92%
 2 Infinum 3D 173 22,24%
 3 PJD Automatyka 147 18,89%
 4 TYTAN 3D 125 16,07%
 5 Gamplate 108 13,88%

Najlepszy Polski Dystrybutor Niskobudżetowych Drukarek 3D i Filamentów 2016


Miejsce


Firma


Ilość punktów


%

 1 ABC Data 194 23,60%
 2 3D Phoenix 180 21,90%
 3 get3D 170 20,68%
 4 CadXpert 151 18,37%
 5 Blackfrog.pl 127 15,45%

Najlepszy Polski Dystrybutor Profesjonalnych Drukarek 3D 2016


Miejsce


Firma


Ilość punktów


%

 1 Bibus Menos 229 28,31%
 2 Solveere 207 25,59%
 3 3D Lab 165 20,40%
 4 MTT Polska 162 20,02%
 5 Wadim-Plast 46 5,69%

Najlepsza Polska Firma Usługowa 2016


Miejsce


Firma


Ilość punktów


%

 1 Materialise Polska 274 33,21%
 2 Solveere 152 18,42%
 3 I.J. Paliga 147 17,82%
 4 Formakers 130 15,76%
 5 Technology Applied 122 14,79%

Najważniejsze Wydarzenie w Polsce Roku 2016


Miejsce


Wydarzenie


Ilość punktów


%

 1 VII edycja Dni Druku 3D (Marzec 2016 r.) 235 28,45%
 2 Dariusz Miłek (CCC) inwestuje w Zortraxa 220  26,63%
 3 Instalacja drukarki 3D ODO Kronos w URSUSIE 153 18,52%
 4 Rekordowy Robert Lewandowski z drukarki 3D 114 13,80%
 5 Trigon TFI inwestuje w HBota 3D 104 12,59%

Najlepsza Zagraniczna Firma 2016


Miejsce


Firma


Ilość punktów


%

 1 Ultimaker 234 27,86%
 2 Materialise 224 26,67%
 3 Formlabs 135 16,07%
 4 Prusa Research 130 15,48%
 5 MakerBot 117 13,93%

Najlepsza Zagraniczna Niskobudżetowa Drukarka 3D 2016


Miejsce


Drukarka 3D


Ilość punktów


%

 1 Ultimaker 3 236 28,96%
 2 Original Prusa i3 175 21,47%
 3 The Form 2 165 20,25%
 4 MakerBot Replicator+ 128 15,71%
 5 BCN3D Sigma 111 13,62%

Najważniejsze Wydarzenie na Świecie Roku 2016


Miejsce


Wydarzenie


Ilość punktów


%

 1 Druk 3D z płynnego metalu w technologii XJet 219 26,35%
 2 HP prezentuje finalną wersję drukarek 3D drukujących w technologii Multi Jet Fusion 196 23,59%
 3 GE przejmuje Concept Laser i Arcam AB 159 19,13%
 4 formnext 2016 144 17,33%
 5 ONO – pierwsza drukarka 3D drukująca przy pomocy smartfona 113 13,60%

Największe Rozczarowanie Roku 2016


Miejsce


Wydarzenie


Ilość punktów


%

 1 Szokująca prawda o kontrakcie Zortraxa z DELL’em na 5000 drukarek 3D 299 35,60%
 2 Brak Zortraxa Inventure 290 34,52%
 3 Upadek forum MójRepRap.pl 97 11,55%
 4 Listopadowa edycja 3DShow, która… nigdy nie doszła do skutku 91 10,83%
 5 Koniec Sand Made 63 7,50%

Jurorami w plebiscycie byli:

  1. Euremiusz Piechura – 3D Boom
  2. Andrzej Szłapa – 3DKreator
  3. Piotr Kowalski – 3DKreator
  4. Przemysław Kazanowski – 3DKreator
  5. Jakub Rozpendowski – 3D Lab
  6. Robert Rałowicz – 3D Lab
  7. Rafał Mrzygłód – 3D Printers
  8. Mariusz Olenkiewicz – 3D Printers
  9. Jakub Bukowski – 3D Printers
  10. Bartosz Augustyniak – 3dfilamenty
  11. Martyna Malińska – 3dfilamenty
  12. Paweł Wachowiak – 3dfilamenty
  13. Mateusz Sidorowicz – 3DGence
  14. Krzysztof Wilk – 3DGence
  15. Emil Najczuk – 3dl.tech
  16. Piotr Gruber – 3dl.tech
  17. Radosław Wizowski – 3Drukarki.pl
  18. Marta Wizowska – 3Drukarki.pl
  19. Mateusz Sobczak – 3D Phoenix
  20. Łukasz Kaczmarczyk – 3D Phoenix
  21. Paweł Sęk – 3D Phoenix
  22. Mariusz Sawicki – ABC Data
  23. Robert Jaskółka – ABC Data
  24. Adam Suchenek – ABC Data
  25. Tomek Zawada – Aye Aye Labs
  26. Agnieszka Miśkowiec – Aye Aye Labs
  27. Wojciech Gurdek – Blackfrog.pl
  28. Piotr Gurga – CadXpert
  29. Paulina Fic – CadXpert
  30. Maciej Dukat – CadXpert
  31. Anna Ślusarczyk – CD3D
  32. Sebastian Urbański – CD3D
  33. Paweł Ślusarczyk – CD3D
  34. Marek Ryszka – Devil Design
  35. Adam Mateja – Devil Design
  36. Paweł Rokita – FabLab Kielce
  37. Janusz Wójcik – FabLab Kielce
  38. Marcin Matusiak (Badman) – Fabrykator.pl
  39. Krzysztof Dymianiuk – Fabrykator.pl
  40. Paweł Misiak (olo2000pm) – Fabrykator.pl
  41. Paweł Janusz Dobrowolski (syntetyczny) – Fabrykator.pl
  42. Dawid Niegowski (Printed4U) – Fabrykator.pl
  43. Łukasz Łukasik – Fiberlogy
  44. Łukasz Szczepan – Fiberlogy
  45. Grzegorz Hołojuch – Fiberlogy
  46. Łukasz Długosz – Filaments4U
  47. Maciej Strzała – Formakers
  48. Łukasz Mikłowski – Future Innovative Technologies
  49. Mirosław Jaskułowski – Stowarzyszenie Polskiej Branży Druku 3D
  50. Aleksandra Turek – get3D
  51. Beata Podpora – get3D
  52. Adam Kozubowicz – get3D
  53. Paweł Paliga – I.J.PALIGA
  54. Janusz Paliga – I.J.PALIGA
  55. Tomasz Zwolan – Infinum3D
  56. Grzegorz Misztal – Infinum3D
  57. Jarek Duda – Infinum3D
  58. Joanna Sulowska – IT-Club
  59. Rafał Berestka – Jelwek
  60. Tomasz Filipek – Kombi 3D
  61. Maciej Dobrowolski – Kombi 3D
  62. Eryk Wąsek – Materialise
  63. Hubert Gleba – Materialise
  64. Patrycja Brzeskot – Materialise
  65. Paweł Twardo – Monkeyfab
  66. Piotr Twardo – Monkeyfab
  67. Bartosz Jarkiewicz – MTT Polska
  68. Paweł Tudoran – Omni3D
  69. Damian Gąsiorek – Politechnika Śląska
  70. Michał Kosiński – Printeam.eu
  71. Marcin Ptaszyński – PRO3D
  72. Jarosław Ptaszyński – PRO3D
  73. Tomasz Makara (McKee) – RepRapy.pl
  74. Tomasz Oblonk-Labus (Domell) – RepRapy.pl
  75. Patryk Świętochowski (Kopytko) – RepRapy.pl
  76. Paweł Gałaś (Feriar) – RepRapy.pl
  77. Sebastian Mazurek – Seb-Comp
  78. Kamil Kalita – Seb-Comp
  79. Justyna Kozak – Seb-Comp
  80. Agata Pietrzak – SMARTTECH3D
  81. Marcin Lewandowski – SMARTTECH3D
  82. Adam Rajch – SMARTTECH3D
  83. Karol Krawczyński – Solveere
  84. Michał Żołądek – Spectrum Filaments
  85. Tomasz Augustyniak – Spectrum Filaments
  86. Janusz Kluczyński – Spectrum Filaments
  87. Maciej Misiura – Sygnis New Technologies
  88. Andrzej Burgs – Sygnis New Technologies
  89. Paweł Kamionka – Sygnis New Technologies
  90. Mateusz Skrzypczak – UBOT 3D
  91. Filip Ludwikowski – UBOT 3D
  92. Michał Melon – UBOT 3D
  93. Jacek Wach – Verashape
  94. Marcin Szymański – Verashape

Galeria zdjęć

Centrum Druku 3D
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

6 Comments

  1. Gratulacje dla zwycięzców !!!!

  2. Nie wiem skąd ta niespodzianka z oryginalną prusą, jak ktoś widział jak drukuje to wie, że zasługuje na to miejsce. Nie mówiąc, że z sąsiedniego kraju i ma przyzwoitą dystrybucje w Polsce.
    Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych!

  3. Gratulacje dla wyróżnionych! Jednak patrząc na fotografie to frekwencja na gali nie była zbyt wysoka… 🙁

    1. Heh, nie licząc jednego zdjęcia, to fotografie przedstawiają osoby odbierające nagrody 🙂 A tych było ok. 40. Wkrótce pojawi się oficjalna relacja z Gali, to będziesz miał okazję zweryfikować swoje obliczenia.

      Chociaż faktem jest, że gości było mniej niż zakładaliśmy. Zgłoszenia przesłało 110 osób, a ostatecznie na miejsce dotarło nieco ponad 80.

      1. OK. Czekam na więcej fotek 🙂

Comments are closed.

You may also like

More in News