Zmiany organizacyjne we 3NOVATICA

6

3NOVATICA to jedna z najbardziej znanych firm z branży druku 3D w Polsce – przede wszystkim z produkcji popularnych modeli drukarek 3D – GATE 1.0 i GATE 2.0 oraz FLEXA. Powstała w 2014 roku w oparciu o Unique Design – firmę założoną przez jednego pionierów ruchu RepRap w Polsce, Krzysztofa Dymianiuka, który jako pierwszy składał i sprzedawał drukarki 3D w naszym kraju. Na przełomie zeszłego i obecnego roku firma rozpoczęła proces restrukturyzacji, czego efektem jest kilka dość istotnych zmian organizacyjnych. Najbardziej istotną może być oficjalne zakończenie współpracy pomiędzy 3NOVATICA a Krzysztofem Dymianiukiem.

Krzysztof Dymianiuk od samego początku powołania spółki był jej współwłaścicielem oraz R&D Managerem, odpowiedzialnym za tworzenie i wprowadzanie do produkcji nowych modeli drukarek 3D oraz ich udoskonalanie. Z dniem 31.12.2015 r. ta współpraca została zakończona, a Krzysztof pozostaje wyłącznie udziałowcem 3NOVATICA. Nie ma też wpływu na bieżącą działalność firmy – czy to w zakresie produkcyjnym, czy handlowym, czy marketingowym.

Wraz z Dymianiukiem, współpracę z 3NOVATICA zakończył także znany i ceniony przez rzesze klientów firmy serwisant Witold Regliński, który współpracował z Krzysztofem jeszcze w czasach Unique Design. Aktualnie firma jest w trakcie reorganizacji działu serwisowego.

3Novatica 4

Kolejną istotną informacją jest wycofanie się z produkcji i sprzedaży drukarek 3D w wersji do samodzielnego montażu – GATE 1.0. oraz koncentracja na GATE 2.0, które występuje wyłącznie w wersji złożonej. W sprzedaży w dalszym ciągu pozostaje FLEXA, jakkolwiek trudno powiedzieć czy po odejściu Dymianiuka ze stanowiska R&D Managera nadal będzie ona rozwijana? Z informacji jakie posiadamy wiadomo na pewno, iż flagowym produktem 3NOVATICA cały czas pozostanie GATE 2.0, cieszący się największą popularnością wśród klientów.

GATE skos rect_1

GATE 1.0, który został wycofany z produkcji i sprzedaży.

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Dyrektor Projektu w CD3D Medical. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Współtwórca Otwartego Klastra Biodruku 3D w łódzkim Bionanoparku. Współtwórca SKAFFOSYS - pierwszej polskiej komercyjnej biodrukarki 3D.