Zmiany organizacyjne we 3NOVATICA

6

3NOVATICA to jedna z najbardziej znanych firm z branży druku 3D w Polsce – przede wszystkim z produkcji popularnych modeli drukarek 3D – GATE 1.0 i GATE 2.0 oraz FLEXA. Powstała w 2014 roku w oparciu o Unique Design – firmę założoną przez jednego pionierów ruchu RepRap w Polsce, Krzysztofa Dymianiuka, który jako pierwszy składał i sprzedawał drukarki 3D w naszym kraju. Na przełomie zeszłego i obecnego roku firma rozpoczęła proces restrukturyzacji, czego efektem jest kilka dość istotnych zmian organizacyjnych. Najbardziej istotną może być oficjalne zakończenie współpracy pomiędzy 3NOVATICA a Krzysztofem Dymianiukiem.

Krzysztof Dymianiuk od samego początku powołania spółki był jej współwłaścicielem oraz R&D Managerem, odpowiedzialnym za tworzenie i wprowadzanie do produkcji nowych modeli drukarek 3D oraz ich udoskonalanie. Z dniem 31.12.2015 r. ta współpraca została zakończona, a Krzysztof pozostaje wyłącznie udziałowcem 3NOVATICA. Nie ma też wpływu na bieżącą działalność firmy – czy to w zakresie produkcyjnym, czy handlowym, czy marketingowym.

Wraz z Dymianiukiem, współpracę z 3NOVATICA zakończył także znany i ceniony przez rzesze klientów firmy serwisant Witold Regliński, który współpracował z Krzysztofem jeszcze w czasach Unique Design. Aktualnie firma jest w trakcie reorganizacji działu serwisowego.

3Novatica 4

Kolejną istotną informacją jest wycofanie się z produkcji i sprzedaży drukarek 3D w wersji do samodzielnego montażu – GATE 1.0. oraz koncentracja na GATE 2.0, które występuje wyłącznie w wersji złożonej. W sprzedaży w dalszym ciągu pozostaje FLEXA, jakkolwiek trudno powiedzieć czy po odejściu Dymianiuka ze stanowiska R&D Managera nadal będzie ona rozwijana? Z informacji jakie posiadamy wiadomo na pewno, iż flagowym produktem 3NOVATICA cały czas pozostanie GATE 2.0, cieszący się największą popularnością wśród klientów.

GATE skos rect_1

GATE 1.0, który został wycofany z produkcji i sprzedaży.

DODAJ KOMENTARZ:

6 komentarzy

 1. Avatar
  Piotr Wielki on

  Oby nie, mam ich drukarkę jeszcze na gwarancji – choć aktualnie niewiele z tego wynika.

  Rozstanie do miłych pewnie również nie należało, skoro tak mocno odbiło się to na serwisie i nie byli w stanie przywrócić go do normalnego działania do dziś. A i sam Pan Witold to była naprawdę pomocna osoba.

  Mam tylko obawy, czy straty wizerunkowe, które aktualnie łapie ta firma nie przekreślą jej przyszłości w dalszej perspektywie.

  Drodzy Państwo z 3Novatica, jeśli to czytacie to wyślijcie chociaż zbiorczy mailer do ludzi czekających na odpowiedź – naprawdę ale milczenie w tym wypadku złotem nie jest.

 2. Avatar

  3novatica „się zwija” z rynku? Niestety ale mam takie wrażenie. Dwa tygodnie zmówiłem w ich sklepie www dysze do Gate 1.0 i szybę hartowaną. Pieniądze od razu wpłacone. Do dzisiaj nie otrzymałem towaru. Nie odbierają telefonu, nie odpowiadają na maile. Najśmieszniejsze jest to, że poważnie zastanawiałem się nad Flexą. Muszę przestrzec kolegów przed zakupami w tej firmie.

 3. Avatar

  Odradzam Flexę, Kupiłem – „próbowałem” używać przez miesiąc – wysłałem do serwisu i wróciła w jeszcze gorszym stanie – to była droga przez mękę…. Na szczęście udało mi się otrzymać zwrot kasy.

 4. Avatar

  Dzięki za infromację Lukasz. Flexę już sobie z głowy wybiłem patrzą, patrząc na problemy tej firmy.

  Wczoraj wreszcie otrzymałem zamówiony towar!!! Towar zgodny z zamówieniem. Ponad
  dwa tygodnie czekania, ale dostałem – nie będę już musiał wydzwaniać na
  linię, której nikt nie odbiera. Dostałem go z firmy Inventronics a nie z
  3novatici (czyżby zmiana nazwy i siedziby 3novatici?) . Strona www
  sposobem budowy przypomina stronę 3novatici. http://www.inventronics.com.pl

  Pozdrawiam
  Bartek

 5. Paweł Ślusarczyk

  Główny udziałowiec 3NOVATICA jest głównym udziałowcem Inventronics (i nie tylko). Drukarki 3D od początku powołania spółki były produkowane w Jaworze – a z pewnością były tam produkowane elektroniki. Generalnie nie doszukiwałbym się tutaj sensacji – po prostu serwis z Darłowa został przeniesiony do Jaworu.