Choć każdy może mieć drukarkę 3D, nie każdy będzie potrafił ją obsługiwać. Przynajmniej na początku… I nie chodzi bynajmniej o to, że drukarka 3D to jakieś wyjątkowo skomplikowane urządzenie. To sam proces druku 3D oraz związane z nim niuanse sprawiają, że wiele osób nie mających wcześniej styczności z technologiami przemysłowymi, projektowaniem przestrzennym czy obsługą profesjonalnych urządzeń elektronicznych będzie miało na początku olbrzymie kłopoty aby „ujarzmić” tą technologię. To czego obecnie brakuje najbardziej to profesjonalne szkolenia z obsługi drukarek 3D. Dlatego inicjatywa, którą mam przyjemność ogłosić jest wyjątkowa! Już za miesiąc, 5 lipca 2014 roku w Kielcach odbędą się warsztaty z obsługi drukarek 3D prowadzone przez czwórkę powszechnie znanych i szanowanych w społeczności RepRap specjalistów: Yru, Skawikka, Sekala i Jaszuka!

W odpowiedzi na coraz częściej pojawiające się pytania dotyczące drukowania 3D Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne FabLab Kielce postanowiło wyjść naprzeciw tym potrzebom i proponuje jedyne w swoim rodzaju szkolenie. Szkolenie jest skierowane do osób, które:

 • pragną poprawić jakość swoich wydruków
 • chciałyby zacząć oferować usługi druku 3D lecz widzą, że nie posiadają ku temu jeszcze odpowiednich umiejętności
 • planują budowę lub zakup gotowej drukarki 3D i nie wiedzą co wybrać lub czego się wystrzegać?

Szkolenie odbędzie się 5 lipca 2014 roku w Kielcach w komfortowej, klimatyzowanej sali w bezpośrednim sąsiedztwie dworca PKS i PKP (pieszo ok. 10 min.) i będzie trwało 8 h. W trosce o wysoki poziom szkolenia liczba uczestników została ograniczona do 15 osób. Szkolenie poprowadzą:

 • Michał YRU Liberda – konstruktor, projektant, elektronik – guru wielu drukarzy – ojciec drukarek 3D z serii GOLEM
 • Paweł SEKAL Rokita – entuzjasta druku 3D i współorganizator Dni Druku 3d w Kielcach, współtwórca drukarki Fiber 3D oraz delty do druku 3D ceramiki
 • Maciej SKAWIKK Skawiński – konstruktor drukarek, praktyk druku 3d, człowiek który chyba najwięcej pomógł społeczności w rozwiązywaniu problemów z drukiem 3D
 • Janusz JASZUK Wójcik – prezes Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego FabLab Kielce – projektant i konstruktor drukarki Fiber 3D, extrudera Goliat oraz delty do druku ceramiki 3D.

Instruktorzy podczas intensywnego szkolenia pokażą jak w szybki i prosty sposób poprawić kalibrację drukarki 3D, ustawić parametry cięcia modeli oraz przygotować modele do druku 3D. Propozycja szkolenia skierowana jest zwłaszcza do właścicieli drukarek, którzy potrzebują pomocy z zakresu obsługi i kalibracji sprzętu oraz obsługi i wyboru oprogramowania.

Piknik Kopernika 01

Janusz JASZUK Wójcik, Paweł SEKAL Rokita, Paweł Szywacz (nie bierze udziału w szkoleniu) i Michał YRU Liberda podczas Pikniku Naukowego w Warszawie

Spotkanie będzie miało formę warsztatów. Każdy uczestnik może przyjechać ze swoją drukarką 3D i na jej podstawie zadawać pytania. Prowadzący będą wspólnie szukać rozwiązań i dążyć do uzyskania perfekcyjnych wydruków. Organizatorzy nastawiają się na przekazanie ogromnej dawki praktycznej wiedzy dotyczącej drukowania. Jeśli nie zbudowałeś jeszcze drukarki 3D możesz spróbować znaleźć najlepiej ci odpowiadającą ofertę. Jeśli planujesz dopiero budowę drukarki, możesz pomyśleć o tym szkoleniu, ale pamiętaj, że dotyczy ono przede wszystkim technik drukowania.

Program szkolenia obejmuje następujące zagadnienia:

 • praca z drukarkami 3D
 • nauka kalibracji
 • podstawy projektowania brył pod druk przestrzenny
 • rozwiązywanie problemów z kalibracją i działaniem drukarki 3D.
Yru

Yru rozstawia Golemy podczas II edycji Dni Druku 3D w Kielcach

W cenę wliczony jest obiad i przerwa kawowa. Koszt szkolenia wynosi: 290,00 PLN. W tej kwocie znajdziecie wiedzę potrzebną do efektywnej i bezproblemowej pracy z drukarką 3D oraz ustrzeżecie się wielu awarii sprzętu. Pamiętaj – szkolenie kosztuje tyle co głowica, którą można łatwo uszkodzić bez odpowiedniego przygotowania. Zamiast na swoich – ucz się na błędach innych.

Szczegółowych informacji na temat szkolenia udziela:

Paweł Rokita
tel.: 535 134 043
e-mail: [email protected]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Comments are closed.

You may also like

More in News