10.12.2014 – Konferencja i Targi „Edu IT. Nowe technologie w edukacji” w Gliwicach

0

Śląska Sieć Metropolitalna Sp. z o.o. w Gliwicach, która była organizatorem niedawnego eventu w postaci MEDIA TENTU we wrześniu br., organizuje 10 grudnia konferencję dot. zastosowania nowych technologii w edukacji. Konferencja odbędzie się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Śląskiego Kuratora Oświaty w Katowicach oraz Prezydenta Miasta Gliwice Zygmunta Frankiewicza. W jej trakcie odbędą się zarówno wykłady jak i blok warsztatów skierowanych do nauczycieli i pedagogów. Nie zabraknie również firm związanych z technologią druku 3D – na chwilę obecną swój udział potwierdziły 3D Printers i CadXpert – autoryzowany reseller MakerBota. Nie zabraknie również nas – pojawimy się wspólnie z obydwiema wymienionymi firmami na części warsztatowej.

W programie konferencji:zostaną poruszone m.in. następujące tematy i zagadnienia:

  • prezentacja treści e-podręcznika, który w roku 2015 zostanie wdrożony do szkół jako bezpłatne narzędzie i źródło zasobów edukacyjnych na platformie edukacyjnej oraz zasad działania tego narzędzia – warsztaty prowadzone przez przedstawicieli ORE i MEN-u,
  • warsztaty umożliwiające poznanie nowych, bezpłatnych, cyfrowych narzędzi, takich jak m. in. media społecznościowe, otwarte zasoby edukacyjne – warsztaty prowadzone przez edukatorów, członków grupy Superbelfrzy RP oraz laureatów nagród oświatowych,
  • warsztaty umożliwiające zarzadzanie e-szkołą,
  • wskazanie źródeł finansowania sprzętu i narzędzi cyfrowych dla szkół i placówek oświatowych w nowej perspektywie finansowej 2014 – 2020 r. – przedstawiciele Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Wśród prelegentów wystąpią między innymi:

  • Prof. Lech Mankiewicz – dyrektor Instytutu Centrum Fizyki Teoretycznej PAN, ambasador KHAN Academy w Polsce,
  • Dr Marlena Plebańska – koordynatorka projektu e-podręczników, ORE,
  • Barbara Halska – ekspert ds. przedmiotów matematyczno-informatycznych, ORE,
  • Grażyna Gregorczyk, Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie,
  • Maria Czerwińska oraz Mariola Paluszek, Centrum Edukacji Obywatelskiej,
  • Biuro Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Konferencję poprowadzi Aleksandra Pezda – dziennikarka, autorka książki ,,Koniec epoki kredy”, wieloletnia publicystka Gazety Wyborczej. W ramach dobrych praktyk swoimi doświadczeniami podzielą się gliwickie szkoły: ZSO 10 oraz Gimnazjum nr 19. Konferencji towarzyszyć będą targi podmiotów działających w branży IT.

Rejestracja uczestników od 7 listopada 2014 r. przez stronę: www.ssm.silesia.pl/konferencja.

Dane organizatora:
Śląska Sieć Metropolitalna Sp. z o.o.
ul. Bojkowska 37/3
44-100 Gliwice
tel. (32) 441 90 00

CD3D pełni patronat medialny nad wydarzeniem.

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.