I kolejne ogłoszenie, tym razem na event, który będzie miał miejsce już za 3 dni w Legnicy! Firma Solveere oraz KGHM Letia – Legnicki Park Technologiczny S. A. zaprasza wszystkich pasjonatów technologii druku 3D do udziału w wydarzeniu dotyczącym druku 3D pt. „Rapid Prototyping – Technologia Druku 3D”. Seminarium w Letia Business Center będzie doskonałą okazją do poznania nowoczesnych drukarek 3D i ich pracy oraz wydrukowania gotowych przedmiotów. Eksperci z Akademii Górniczo – Hutniczej, Solveere, oraz Politechniki Wrocławskiej opowiedzą o możliwościach jakie daje szybkie prototypowania w przemyśle, ale też w codziennym życiu m.in. w edukacji oraz stomatologii.

KGHM Letia Legnicki Park Technologiczny jako pierwszy w Legnicy oferuje usługę drukowania trójwymiarowego. W Letia Business Center działa laboratorium Rapid Prototyping, w którym można wydrukować prototyp swojego nowego urządzenia, projekt konstrukcji lub pojedynczy jej element. Technika 3D pozwala przeprowadzić testy użyteczności nawet w początkowej fazie pracy nad projektem. Dzięki niej z łatwością można wyeliminować wady konstrukcyjne i błędy estetyczne, oszczędzając przy tym czas i pieniądze – mówi Marek Turek , prezes zarządu KGHM Letia Legnicki Park Technologiczny. Już wkrótce, w ramach współpracy legnickiej spółki z firmą Solveere, w Letia Business Center otwarta zostanie ekspozycja trójwymiarowych drukarek firmy TierTime – od najmniejszych po przemysłowe urządzenia.

Solveere event

Udział w seminarium jest bezpłatny, wystarczy jedynie zgłosić chęć uczestnictwa w nim za pomocą formularza dostępnego na stronie www.letia.pl. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 9.30 w dniu 13 lutego w Letia Business Center, przy ulicy Rycerskiej 24 w Legnicy.

Program seminarium:

09:30 – 10:00 REJESTRACJA, PREZENTACJA DRUKAREK 3D
10:00 – 11:30 PREZENTACJA OBECNYCH TECHNOLOGII RAPID PROTOTYPING
Wykład – Maciej Patrzałek, Prezes firmy Solveere
11:30 – 12:00 WYKORZYSTANIE RAPID PROTOTYPING W PRZEMYŚLE
Wykład – Dr. Inż. Piotr Dudek
12:00 – 12:30 WYKORZYSTANIE RAPID PROTOTYPING W EDUKACJI
Wykład – Politechnika Wrocławska
12:30 – 13:00 Przerwa kawowa
13:00 – 13:30 ZASADY DZIAŁANIA LABORATORIUM RAPID PROTOTYPING I JEGO WYKORZYSTANIE
Dyskusja – Maciej Patrzałek, Prezes firmy Solveere
13:30 – 14:00 PROJEKTOWANIE CAD/CAM ORAZ SYMALACJE PROTOTYPÓW CYFROWYCH
Dyskusja – Rafał Lis, firma 3D Masters
14:00 – 14:30 CYFROWE PROTOTYPOWANIE W PRODUKTACH AUTODESK
Wykład – Altkom Akademia

OBJET

Więcej informacji udziela:

Magdalena Monteiro
Menadżer ds. Marketingu i Rozwoju
Letia Business Center

T: +48 76 723 54 43 – 8
M: +48 697 890 426
e-mail: [email protected]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Comments are closed.

You may also like

More in News