Kilometry wykorzystanego filamentu, dziesiątki pomysłów i kilkanaście prowadzonych projektów – tak w telegraficznym skrócie można opisać to, co ma właśnie miejsce w Centrum Druku 3D. O co dokładnie chodzi? Otóż grupa studentów z Politechniki Łódzkiej, w ramach praktyk studenckich, poznaje meandry druku 3D poprzez obcowanie z tą technologią na co dzień.

Niezliczona ilość przekleństw rzucanych podczas prac nad projektami i długie godziny oczekiwań na idealnie udany wydruk – rzeczywistość nie zawsze bywa kolorowa. Jednak to ich nie zniechęca. Wręcz przeciwnie – daje jeszcze większą motywację do dalszej pracy i chęć udoskonalania swoich modeli.

Jak dotąd “genialnych” i „jedynych w swoim rodzaju” koncepcji było wiele – większość z nich okazała się być chybionymi strzałami, jednak znalazły się wśród nich także te, które przykuwają uwagę. Jedną z nich jest aktualnie realizowany projekt – “Pokebranie”.

Pokebranie 01

Pomysł zrodził się na fali popularności gry, która szturmem zdobyła serca i telefony ogromnej rzeszy ludzi. Skoro można szukać wirtualnych stworków poprzez aplikację, to dlaczego nie szukać by ich w realu? Po tej myśli w ruch ruszyły drukarki 3D – armia poligonalnych figurek szybko się powiększała. Idealnym rozwiązaniem stały się drukarki 3D – pozwoliły one na wytworzenie dużej ilości identycznych modeli. Jednak zaczęły pojawiać się kolejne pytania – gdzie, kiedy, jak?

Po raz kolejny potwierdziła się zasada, że najlepszym planem jest brak planów. Idealną lokalizacją okazał się być “Łódzki Central Park” czyli Park na Zdrowiu ze względu na ogromny wachlarz potencjalnych kryjówek dla figurek. Aby ułatwić szukanie, w parku została umieszczona niemal setka QR kodów, tworzących siatkę obejmującą cały teren “Pokebrania”.

Pokebranie 02

Dla “pokezbieraczy” nagrodą jest to, że każda znaleziona przez nich figurka staje się ich własnością. Co więcej, każdy uczestnik zabawy ma szansę na unikalny, blisko dwudziestocentymetrowy model jednego z bohaterów gry.

Z początkowo abstrakcyjnej myśli powstał projekt, który cieszy się coraz większym rozgłosem. Na Facebooku mówią już o nas prawie cztery setki użytkowników, niemal 150 z nich zadeklarowało swoje przyjście. Co więcej, zainteresowały się nim również lokalne media.

Celem projektu jest po prostu dobra zabawa, znalezienie sposobu na urozmaicenie wolnego czasu zarówno młodszym jak i tym całkiem starszym. Wydarzenie zbliża się coraz większymi krokami. Cała inicjatywa jest stworzona specjalnie z myślą o Was. Nie zawiedź nas i przyjdź na Wielkie Pokebranie w najbliższą sobotę o 16:00. Kto wie, może to właśnie Tobie uda się złapać je wszystkie!

Szczegóły na temat wydarzenia znajdziesz tutaj!

Pokebranie 03

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

  2 Comments

  1. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej zapowiadającej event, towarzyszyła nam Prezydent Łodzi, p. Hanna Zdanowska.

  2. Fajna akcja. Sporo już się słyszało o podobnych przedsięwzięciach za granicą, sam też myślę nad zorganizowaniem czegoś takiego w Toruniu. Zastanawiam się jednak, czy QR kody nie okażą się niepotrzebnym skomplikowaniem, ale życzę powodzenia!

  Comments are closed.

  You may also like

  More in News