W dniach 15-16 września 2023 r. odbędzie się kolejna edycja Dni Otwarte Stacji Naukowej Polskiej Akademii Nauk w Wiedniu. Jej tematem przewodnim będzie ekologia i zrównoważony rozwój, w tym wykłady i prezentacje drukarek 3D, wykorzystujących materiały pochodzące z recyclingu oraz biodegradowalne i kompostowalne biotworzywa. Jednym z prelegentów będzie polska firma GREENFILL3D, specjalizująca się w produkcji aplikacji opartych o materiały domieszkowane naturalnymi surowcami jak otręby pszenne, algi, konopie czy len.

Podczas wydarzenia będą omawiane tematy odpowiedzialnego podejścia do środowiska naturalnego i szeroko pojętego zrównoważonego rozwoju. W obszarze druku 3D zostanie zaprezentowane m.in. urządzenie Recreator MK5, umożliwiające przetwarzanie plastikowych butelek PET na filament stosowany w drukarkach 3D typu FDM / FFF. Zaprezentowane zostanie także najnowsza drukarka 3D firmy PRUSA Research – Prusa MK4, która miała swoją oficjalną premierę w tym roku.

GREENFILL3D przedstawi portfolio ekologicznych biofilamentów oraz aplikacje jakie za ich pomocą wykonuje. Wśród nich pojawią się m.in. materiały domieszkowane otrębami pszennymi, algami, konopiami, wywarem gorzelniczym, czy drewnem. Zostaną zaprezentowane aplikacje wykonane ze skrobi termoplastycznej – materiałów w pełni kompostowalnych i rozpuszczalnych w wodzie. Firma przedstawi też ofertę akcesoriów oświetleniowych i lamp rozwijanych dla marki COLORISED.

Dni otwarte Stacji Naukowej PAN w Wiedniu to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o ekologii i zrównoważonym rozwoju. Będzie to również możliwość, aby zobaczyć na własne oczy, jak nowoczesne technologie mogą przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego. Więcej informacji znajduje się na stronie organizatora.

Źródło: www.vienna.pan.pl

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News