Jednym z kluczowych wyzwań przed jakimi stoją firmy produkujące części z użyciem technologii druku 3D, jest łączenie ich estetyki wykończenia z wytrzymałością mechaniczną. Technology Applied – największy polski dostawca usług druku 3D wykorzystujący technologie SLS (Selective Laser Sintering) i MJF (MultiJet Fusion), zwracił się ku innowacyjnym metodom post-processingu oferowanym przez firmę DyeMansion. Dzięki wykorzystaniu rozwiązań niemieckiej firmy, jest w stanie osiągnąć obydwie te rzeczy, bez jakichkolwiek kompromisów.

DyeMansion oferuje szereg rozwiązań post-processingowych, które nie tylko polepszają wygląd wydruków, lecz także zwiększają ich wytrzymałość mechaniczną. Firma stosuje szereg technologi takich jak wygładzanie powierzchniowe, utwardzanie UV i specjalistyczne barwienie. Wytrzymałość mechaniczna części drukowanych 3D to złożony problem, obejmujący takie aspekty jak odporność na uderzenia, ściskanie, zginanie czy ścieranie. Procesy post-processingowe DyeMansion wpływają na te właściwości poprzez zmniejszenie porowatości materiału i zwiększenie jednorodności struktury. Dodatkowo, techniki wygładzania powierzchniowego mogą redukować mikropęknięcia, które często są źródłem osłabienia mechanicznego w drukowanych częściach.

Technology Applied, wykorzystując w działalności usługowej technologie SLS i MJF, produkuje części o złożonych geometriach i różnorodnych właściwościach. Procesy post-processingowe DyeMansion są szczególnie efektywne w optymalizacji wytrzymałości tych części – dzięki precyzyjnie kontrolowanym procesom wygładzania i barwienia, detale stają się bardziej jednolite w strukturze, co bezpośrednio przekłada się na ich wytrzymałość mechaniczną.

Optymalizacja wytrzymałości mechanicznej części nie tylko zwiększa ich praktyczne zastosowanie, ale również podnosi zaufanie klientów do technologii druku 3D. W sektorach takich jak motoryzacja, lotnictwo czy medycyna, gdzie wymagania dotyczące wytrzymałości są szczególnie wysokie, usługi Technology Applied zyskują nową wartość.

Źródło: www.3dprintingcenter.net

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like