Łódź Design Festival to najważniejsza impreza poświęcona projektowaniu użytkowemu i szeroko pojętemu designowi w Polsce. Od ośmiu lat, corocznie przyjeżdżają na niego najwybitniejsi i najważniejsi polscy projektanci jak również ważne osobistości ze świata designu. Tegoroczna edycja, odbywa się w otwartym w tym roku Łódź Art Center przy ul. Tymienieckiego 3 w Łodzi w dniach 9-19 października. W Programie Głównym zostanie pokazanych kilka projektów interpretujących w bardzo różnorodny sposób hasło Brave New World. Podczas wystawy tematycznej BRAVE FIXED WORLD dotyczącej naprawiania świata, pojawimy się z wykładem dot. druku 3D. Będzie o tym do czego przyzwyczailiśmy naszych czytelników – trochę sceptycznie i demaskatorsko, trochę inspirująco i kreatywnie. Będziemy starać się pokazać czym technologia druku 3D jest naprawdę, a co jest tylko i wyłącznie faktem medialnym o marginalnym znaczeniu. Pokażemy również światu jak wygląda nowy, biały PRIME 3D!

Wykład nosi bardzo wydumany tytuł „DRUK 3D – hype kontra rzeczywistość, czyli dlaczego druk 3D nie jest dla każdego, a pozostali będą w nim zakochani?„. Rozpocznie się w piątek 17 października o godzinie 15:00. W jego trakcie uczestnicy dowiedzą się m.in.:

  • o rzeczach, które trzeba wiedzieć o druku 3D, a o których nikt głośno nie mówi
  • o tym, że druk 3D z plastiku (FDM) to nie jedyna technologia druku 3D
  • o tym, dlaczego lepiej jest wydrukować sobie wazonik niż pistolet, a pizzę zamówić w pizzerii niż angażować do tego drukarkę 3D?
  • o tym dlaczego druk 3D nie jest dla każdego, ale dla reszty jest to prawdziwie rewolucyjne rozwiązanie?
  • czy i kiedy drukarka 3D stanie w każdym domu?

W trakcie wykładu zostanie zaprezentowanych w akcji kilka drukarek 3D drukujących w technologii FDM, ale punktem centralnym będzie nowiutki, śnieżnobiały Monkeyfab PRIME 3D w wersji XT.

PRIME 3D - nowa wersja

Wszystkich zainteresowanych zachęcam do wizyty w Łódź Art Center przy ul. Tymienieckiego 3 w najbliższy piątek o godzinie 15:00. Wstęp jest darmowy, po wejściu do Centrum należy kierować się do strefy BRAVE FIXED WORLD na wystawę. Aby mieć pewność, że dla nikogo nie zabraknie wolnych miejsc, warto wysłac maila na adres: [email protected], podać swoje imię i nazwisko oraz cel (wykład o druku 3D).

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

3 Comments

  1. można spodziewać się videorelacji z warsztatów/pokazu?

    1. My tego nie osiągniemy. Nie wiem jak organizatorzy, ale raczej nie spodziewałbym się tego 🙁

Comments are closed.

You may also like

More in News