Już za trzy tygodnie – 27 lutego 2019 roku w EXPO Silesia w Sosnowcu, odbędzie się kolejna edycja Gali Rozdania Nagród Polskiej Branży Druku 3D, podczas której wręczone zostaną nagrody dla najlepszych firm, produktów, wydarzeń oraz osobistości 2018 roku w polskiej i światowej branży technologii przyrostowych. Podczas wydarzenia odbędzie się szereg wydarzeń towarzyszących, w tym m.in. pierwsze w historii Mistrzostwa Polski w Druku 3D. Dziś mamy przyjemność ogłosić oficjalnych sponsorów wydarzenia. Sponsorem głównym Gali została firma 3DGence, a sponsorem wieczornego bankietu firma Spectrum Filaments. Partnerem Gali jest także firma Integart, która w tym roku wydrukuje statuetki Cedryków – Nagród Polskiej Branży Druku 3D.

3DGence to jeden z największych i najbardziej znanych na świecie, polskich producentów drukarek 3D. W ofercie ma dwie linie produktowe – desktop w postaci modeli 3DGence One i dwugłowicowej 3DGence DOUBLE P255 oraz przemysłową w postaci modelu Industry F340 – dużej maszyny wyposażonej w dwie głowice drukujące, zamknięta i podgrzewaną komorę roboczą, z możliwością pracy z materiałami wysokotemperaturowymi jak PEEK czy PC. Właścicielem firmy jest Michał Sołowow – jeden z najbogatszych ludzi w Polsce.

3DGence to także jedna z najbardziej utytułowanych firm w historii Nagród Polskiej Branży Druku 3D, mająca na koncie łącznie 9 nagród, w tym dwie nagrody główne w kategoriach:

Firma była już dwukrotnie partnerem Gali w latach 2015 i 2017. W tym roku po raz pierwszy została Sponsorem Głównym wydarzenia.

Spectrum Filaments to producent materiałów eksploatacyjnych do drukarke 3D typu FDM / FFF, posiadający w tym segmencie produktowym podobną pozycję jak 3DGence. W jego ofercie znajduje się kilkanaście gatunków filamentów, w tym charakterystyczne Stone Age, imitujące kamień.

Firma zdobyła w plebiscycie trzy nagrody, w tym dwie główne w kategoriach:

Pierwszy raz w historii będzie sponsorem Gali, zapraszając wszystkich uczestników wydarzenia na uroczysty bankiet po jego zakończeniu.

Oficjalnym partnerem wydarzenia będzie firma Integart – oficjalny dystrybutor HP w Polsce, w tym innowacyjnych drukarek 3D drukujących w technologii MJF. Integart wyprodukuje statuetki Cedryka, które zostaną wręczone zwycięzcom poszczególnych kategorii.

Tymczasem głosowanie w plebiscycie zostało już zakończone. Kończymy liczenie głosów i zapraszamy serdecznie do udziału w wydarzeniu w środę za trzy tygodnie – 27 lutego 2019 r. w EXPO Silesia!

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like