Informacje branżoweNews

3DGence z impetem wchodzi w nowy rok – biuro w San Franciso, umowa z ABC Data i profesjonalny klip promocyjny na deser

Patryk Kadlec - współzałożyciel 3DGence

Mówiąc szczerze, gdy w połowie zeszłego roku po raz pierwszy natrafiłem w sieci na nieznaną nikomu firmę 3DGence, nie potraktowałem jej zbyt poważnie… Ot, kolejny podmiot próbujący podbić świat swoją niskobudżetową drukarką 3D, opartą na powszechnie znanych rozwiązaniach open-source. Potem przeprowadziłem wywiad z CEO firmy – Patrykiem Kadlec, który rzucił nieco więcej światła na technologiczny aspekt swojego urządzenia i moja opinia na temat 3DGence powoli zaczęła się zmieniać. Jesienią odwiedziłem jej siedzibę w Gliwickim Technoparku, gdzie spędziłem dobre cztery godziny na rozmowach z jej przedstawicielami i… w drodze powrotnej wiedziałem już, że mamy do czynienia z graczem naprawdę dużego formatu. 3DGence to bardzo mądrze poukładana firma, za którą stoi bardzo mocna ekipa składająca się zarówno z doświadczonych managerów, jak i pracowników Politechniki Śląskiej. Dlatego zamieszanie, które zaczyna dziać się wokół niej w niczym mnie nie dziwi ani nie zaskakuje… 3DGence to jedna z niewielu firm, która ma realną szansę zdetronizować Zortraxa z miejsca najbardziej znanego polskiego producenta drukarek 3D na świecie. Nie będzie to z pewnością proste – ale nie niemożliwe!

Początek roku w wykonaniu firmy musi budzić respekt. Najpierw ogłoszono otwarcie biura w San Francisco w USA, które żyje drukiem 3D. Choć sam fakt uruchomienia biura gdzieś na świecie nie jest jeszcze wyczynem samym w sobie, jednakże pokazuje kierunek, w którym firma podąża. Jej celem jest cały świat. Aby móc koncentrować się na podboju niezwykle trudnego rynku amerykańskiego, trzeba najpierw zapewnić sobie odpowiednią pozycję u siebie. 3DGence poszło pod tym względem trochę na skróty, ale za to w bardzo mądry i przemyślany sposób. Firma nawiązała współpracę dystrybucyjną z ABC Data – jedną z największych firm dystrybuujących elektronikę w Europie Środkowej, dzięki czemu jej produkty trafią do oferty największych sklepów – zarówno sieciowych jak i indywidualnych. Tym samym z jednej strony może koncentrować się na produkcji  i rozwoju swoich drukarek 3D, a z drugiej kierować swoje działania sprzedażowe i marketingowe na rynek amerykański.

3DGence 02

Jeśli chodzi o samą drukarkę 3D, to 3DGence One stała się jedną z gwiazd targów 3D Show Printer & Scanner w Warszawie, które odbyły się w listopadzie zeszłego roku. Zawdzięcza to zarówno wysokiej jakości wykonania, jak również zastosowaniu szeregu unikalnych rozwiązań konstrukcyjnych. Drukarka 3D zajęła również drugie miejsce w kategorii NAJLEPSZA NOWA POLSKA DRUKARKA 3D 2014 (tuż za drukującą z ceramiki Gają 3D z FabLabu Kielce), natomiast sama firma zwyciężyła w kategorii NAJLEPSZA NOWA POLSKA FIRMA 2014.

To nie koniec nowości jakie szykuje 3DGence. Już wkrótce będziemy mieli przyjemność ogłosić kolejny projekt, nad którym firma pracuje od dłuższego czasu, tymczasem póki to się nie wydarzy, zachęcam do obejrzenia świeżego klipu promocyjnego, który prezentuje się bardzo profesjonalnie.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

1 Comment

  1. No cóż, od San Francisco wolę Boston Dynamics. Spielberg wysiada!

Comments are closed.

You may also like