3YOURMIND, producent oprogramowania do zarządzania procesami wytwarzania przyrostowego, zakończył właśnie rundę finansowania serii A +. Firmie udało się pozyskać $5,5 miliona na dalszy rozwój, za sprawą takich funduszy jak UVC Partners, TRUMPF Venture, oraz AM Ventures. Kluczowym inwestorem tej rundy był jednak EnBW New Ventures.

Dla 3YOURMIND oznacza to możliwość dalszego, intensywnego rozwoju. Pozyskane środki pozwolą na zbadanie potencjalnych możliwości rynku, co umożliwi na realizację założonego celu, czyli rozbudowywania infrastruktury rozwiązań w celu automatyzacji produkcji. 3YOURMIND stawia na rozwiązania przemysłowe – skupia się m.in. na branży lotniczej, motoryzacyjnej i konstrukcyjnej, wzmacniając jednocześnie swoją pozycję w branży energetycznej. Obecnie z usług firmy korzysta ponad 50 klientami korporacyjnych z różnych branż, drukując 3D tysiące części dziennie.

Aleksander Ciszek, współzałożyciel 3YOURMIND podkreśla, że obecna sytuacja makroekonomiczna zmusza firmy do zmian w standardowym łańcuchu dostaw. Wdrożenie rozwiązania firmy pozwala na wykorzystanie potencjału produkcji rozproszonej, zyskakującej w ostatnim czasie dużą popularność. Ciszek tłumaczy, że platforma 3YOURMIND zwiększa elastyczność sieci dostaw, co redukuje zagrożenie wynikające z nagłego przerwania jednego z preferowanych łańcuchów dostaw.

Pozyskane fundusze to również szansa na rozszerzenie sieci dystrybucji – obecnie, platforma 3YOURMIND dostępna jest w większości krajów Europy i Ameryki Północnej.

Crispin Leick, dyrektor zarządzający w ENV podkreśla, że technologie przyrostowe są jednym z głównych filarów Przemysłu 4.0.. Platforma 3YOURMIND ułatwia firmom włączenie technologii addytywnych w procesy produkcyjne i pozwala na wdrażanie rozwiązań zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Wcześniej, 3YOURMIND pozyskało środki w wysokości 1,3 mln euro, współfinansowane przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (EFRR). Kolejne, uzyskane w tak krótkim czasie dofinansowanie świadczy o ogromnym potencjale, drzemiącym w firmie. 3YOURMIND to jedna z firm z świata technologii addytywnych, której udało się pozyskać finansowanie w trakcie trwającej nadal pandemii. Stephan Kühr, dyrektor generalny 3YOURMIND, mówi, że pomimo sytuacji spowodowanej pandemią COVID-19 firma spodziewa się, że trzeci rok z rzędu podwoi swoją roczną sprzedaż.

Źródło: 3yourmind.com

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like

    More in Druk 3D