3D Systems uzyskała certyfikat FDA 510(k) na materiał NextDent Base, który został zaprojektowany do wspomagania wytwarzania przyrostowego podstaw w protezach całkowitych lub częściowo ruchomych. Materiał, który również otrzymał oznaczenie CE 1639, jest trzecią generacją materiału bazowego do produkcji przyrostowej protez. Żywica wykazuje wysoką odporność na pękanie, a także dokładny i powtarzalny druk 3D, dzięki czemu pacjenci otrzymują trwałe, odporne na uderzenia protezy.

3D Systems opracowała portfolio 30 żywic NextDent i uważa, że jest to największa liczba dostępna u jakiegokolwiek dostawcy dentystycznych materiałów do druku 3D. Najnowsza z tych żywic – NextDent Base, została wprowadzona na rynek w marcu tego roku wraz z drukarką 3D LCD1. Materiał dostępny jest w czterech wersjach kolorystycznych odpowiadających różnorodnej estetyce i dostępny jest od ręki na zamówienie. Laboratoria dentystyczne w Wielkiej Brytanii i USA przetestowały już materiał w testach próbnych.

„Naszym celem jest zapewnienie, że za pomocą naszych rozwiązań odpowiadamy na potrzeby naszych klientów, a to kolejny krok w kierunku osiągnięcia tego celu” – zaoferował Chuck Stapleton, wiceprezes i dyrektor generalny ds. stomatologicznych w 3D Systems. „Dzięki uzyskaniu certyfikacji dla NextDent Base w dalszym ciągu poszerzamy nasze portfolio dentystycznych materiałów do druku 3D, które umożliwiają laboratoriom i klinikom dentystycznym realizację szerokiego zakresu zastosowań. Oferta ta pomaga naszym klientom przyspieszyć wdrażanie wytwarzania przyrostowego w ramach ich przepływów pracy i zapewnić nowy poziom szybkości, produktywności, wydajności i precyzji, zapewniając jednocześnie możliwości poprawy komfortu pacjentów”.

Źródło: www.3dsystems.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like