BLT (Xi’an Bright Laser Technologies) – czołowy, chiński producent drukarek 3D do metalu, odnotował w pierwszej połowie 2023 r. przychody w wysokości 60,22 mln dolarów, co stanowi wzrost o +58,53% w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku podatkowego. Firma osiągnęła także zysk netto w wysokości około 2,44 mln dolarów, w porównaniu do straty -5,34 mln dolarów zaksięgowanej rok temu. Równocześnie cały rok finansowy 2022 zamknął się rekordowymi przychodami w historii spółki, na poziomie 140 milionów i wzrostem o +66% rok-do-roku.

W pierwszej połowie 2023 r. struktura przychodów BLT przedstawiała się następująco: przemysł lotniczy i lotniczy stanowił 52,29%, maszyny przemysłowe 39,76%, instytucje badawcze 6,16%, badania medyczne 1,78%, a pozostałe sektory. 0,02%. Na dzień 29 sierpnia 2023 r. wartość rynkowa BLT wynosi 2,51 miliarda dolarów.

W sektorze lotniczym i kosmicznym BLT zyskało solidną reputację dzięki rosnącej liczbie klientów i partnerów, w tym różnym filiom renomowanych światowych gigantów z branży lotniczej. Firma jest m.in. dostawcą usług druku 3D z metali dla Airbusa. Specjalizuje się także w aplikacjach tworzonych dla sektora kosmicznego. Jest również innowatorem w obszarze tworzenia nowych stopów metali pod kątem technologii druku 3D.

Niezależnie od tak poważnych sektorów przemysłu, BLT rozpoczęło ekspansję działalności w zakresie formowania obuwia, a niedawno nawiązała strategiczne partnerstwo z dużym chińsko-zagranicznym producentem obuwia typu joint venture, aby wspólnie promować rozwój zastosowania technologii druku 3D z metalu w sektorze obuwniczym.

Źródło: www.voxelmatters.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News