Ogólnopolski konkurs „Droga do Przyszłości” powstał dzięki inicjatywie Wydawnictwa edukacyjnego Ei System, które wykorzystując kilkunastoletnie doświadczenie i wiedzę z zakresu szkolnictwa, stworzyło projekt innowacyjny i angażujący uczniów szkół ponadpodstawowych. Realizację celów edukacyjnych nauczycieli i uczniów, wspierają nauczyciele praktycy, entuzjaści technologii 3D i najlepsi eksperci, którzy dzielą się swoim doświadczeniem i dobrymi praktykami dydaktycznymi. Pierwsza edycja Ogólnopolskiego Konkursu “Droga do Przyszłości” dla uczniów szkół ponadpodstawowych, pokazał, że druk 3D to przyszłość.

Celem Konkursu „Droga do Przyszłości” jest zaangażowanie uczniów i zmotywowanie do refleksji nad tym, co nas czeka w przyszłości. Wymogiem konkursowym jest zaprezentowanie projektu przedstawiającego jeden z czterech obszarów: światy alternatywne, zawody przyszłości, ekoinnowacje, inteligentne miasto/wieś. Nad pracą projektową każdego zespołu będzie czuwał opiekun merytoryczny: Łukasz Gierek, Jacek Kawałek lub Artur Tutka – to uczestnicy wybierają kto zostanie mentorem w konkursie.

Podczas całej „Drogi do Przyszłości” nie zabraknie tematycznych webinariów i wymiany doświadczeń na specjalnie utworzonych grupach konkursowych. Nabór do konkursu trwa do 13.11, a jego finałowe rozstrzygnięcie odbędzie się 4.06 br. Podczas Gali Finałowej Konkursu. Podczas imprezy inauguracyjnej poznamy ostatecznych zwycięzców, ale każdy tak naprawdę będzie wygranym. W trakcie gali uczniowie będą mogli na żywo poznać znane i cenione osobistości ze świata edukacji, zaprezentować i opowiedzieć o swoich projektach. To otwiera im drzwi na nowe możliwości edukacyjne i możliwości studiowania na prestiżowych uczelniach.

Zgłoszenie: chęć udziału w konkursie należy zgłaszać wysyłając wypełniony formularz dostępny na stronie doprzyszłości.com.

Użyczenie sprzętu: Organizator użyczy sprzętu (drukarka 3D) oraz wyposaży w filament każdą chętną placówkę, której zespół zostanie zakwalifikowany do udziału w półfinale i finale.

Zespoły: w jednym zespole może znajdować się od 2 do 5 członków, a szkoła może wystawić maksymalnie 2 zespoły.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie na stronie doprzyszlosci.com.

Drugą edycję Ogólnopolskiego Konkurs „Droga do przyszłości” wspiera wiele instytucji, fundacji i firm:

Patronat honorowy: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Centrum GovTech, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Wojskowa Akademia Techniczna, Miasto Poznań (Patronat honorowy Prezydenta miasta)

Patronat naukowy: Poznański Park Naukowo-Technologiczny, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego, Politechnika Poznańska, Collegium Humanum

Patronat konkursu: Polskie Towarzystwo Informatyczne, Fundacja STEAM Polska, Centralny Dom Technologii CDT, Polski Fundusz Rozwoju

Patronat medialny: Głos Nauczycielski, Przegląd Techniczny- gazeta inżynierska, Centrum Druku 3D, Radio Poznań, MC Radio

Partnerzy konkursu: Corinth Polska, Fundacja EdTech Poland

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News