Bright Laser Technologies (BLT) wprowadził na rynek dwudziestolaserową [SIC!] wersję swojej wielkoformatowej drukarki 3D do metalu – BLT-S800. Nowa maszyna posiadająca obszar roboczy na poziomie 800 x 800 x 600 mm, pozwala na super szybką i wydajną produkcję przyrostową, skracając istotnie czasy dostaw wytwarzanych części.

BLT-S800 wykorzystuje technologię fuzji proszkowej przy pomocy wiązki lasera (PBF-LB). Jest kompatybilna z takimi stopami metalu jak tytan, aluminium i inne materiały wysokotemperaturowe, jak również stal nierdzewną, stal o wysokiej wytrzymałości i stal narzędziową. Drukarka 3D znajdzie zastosowanie w takich sektorach jak lotnictwo, produkcja silników, medycyna, motoryzacja, elektronika, czy nauka.

Drukarka 3D oferuje system cyrkulacji proszku, który według BLT umożliwia bezpieczne przenoszenie, odzyskiwanie, przesiewanie i recykling proszków metali na miejscu. System ten upraszcza i zabezpiecza przemieszczanie dużych ilości proszków wytwarzanych metodą przyrostową z pojemników do wielu maszyn, skutecznie eliminując ryzyko ich rozsypania, skażenia, eksplozji lub kontaktu z personelem.

W połączeniu z oprogramowaniem BLT-BP, nowa drukarka 3D umożliwia również usprawnioną produkcję przyrostową części o dużych rozmiarach. Oprogramowanie wykorzystuje również strategię dynamicznego układania proszku, aby dostosować prędkość stapiania w oparciu o kontur części, umożliwiając automatyczną regulację prędkości na wielu etapach. BLT twierdzi, że takie podejście gwarantuje zarówno jakość, jak i wydajność, a w porównaniu z metodami konwencjonalnymi typowe części wykazują 30% poprawę wydajności jednowarstwowej.

Źródło: www.xa-blt.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like