Evonik rozszerza swoje portfolio materiałów elastomerowych do technologii druku 3D w metodzie SLS, wprowadzając na rynek INFINAM TPA 4006 P – nowy gatunek proszku zoptymalizowany dla wszystkich typów maszyn drukujących 3D SLS typu open source. Evonik zaprezentuje swój nowy materiał na targach Formnext w dniach 7–10 listopada 2023 r.

INFINAM TPA 4006 P to elastomer PA12 składający się z 12 segmentów poliamidu i segmentów zmiękczających, charakteryzujący się właściwościami gumopodobnymi, wyjątkową udarnością – a tym samym doskonałą sprężystością. Nowy elastomer charakteryzuje się wysoką stabilnością procesu i doskonałymi właściwościami przepływu proszku. Co więcej, drobny proszek można wytwarzać przy współczynniku ponownego użycia wynoszącym 50% materiału pierwotnego i 50% materiału zużytego.

Części drukowane z INFINAM TPA 4006 P charakteryzują się doskonałą rozdzielczością powierzchni i szczegółowością, a jednocześnie wykazują wyjątkową trwałość w szerokim zakresie temperatur – od -40°C do 90°C. Proszek idealnie nadaje się również do wytwarzania funkcjonalnych, zaawansowanych technologicznie części 3D z tworzyw sztucznych – zarówno do prototypów, jak i produktów seryjnych. TPA jest używany od dziesięcioleci jako materiał z wyboru do różnych zastosowań w produktach konsumenckich.

Źródło: www.infinam.com
Zdjęcie: www.infinam.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like