Fiński start-up Brinter, specjalizujący się w technologii biodruku 3D, wprowadził na rynek nowy model biodrukarki - Brinter Core. System wyposażony w wielomateriałowe rozwiązanie do biodruku zostało zaprojektowane tak, aby było bardziej przenośne i o połowę tańsze od swojego poprzednika, umożliwiając większej liczbie firm farmaceutycznych, szpitali, uniwersytetów i ośrodków badawczych dostęp do technologii biodruku 3D przy ścisłych ograniczeniach budżetowych.

Brinter Core to modułowa i przenośna biodrukarka, która jest w stanie drukować wielomateriałowe i bardzo złożone struktury tkanek w 3D, zapewniając użycie wszystkich dostępnych materiałów - w tym płynów i hydrożeli z żywymi komórkami, biopastę, metale ze spoiwem i tworzywa sztuczne. Jest łatwe w transporcie i instalacji w innym laboratorium.

Brinter Core wykonuje wiele takich samych funkcji jak jego poprzednik, wykorzystując te same głowice drukujące, co oznacza, że w razie potrzeby dostępne są aktualizacje. Można je łatwo wymieniać między produktami Brinter bez użycia dodatkowych narzędzi. Dostępne technologie biodruku to m.in. bezzaworowe wyciskanie pneumatyczne (Pneuma Tool), mechaniczne wyciskanie śrubowe tj. bezkońcowa pompa tłokowa (Visco Tool), dozowanie elektromagnesem (MicroDroplet Tool) oraz wyciskanie granulatu termoplastycznego (Granu Tool).

Źródło: www.brinter.com

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like