Proclaim – firma zajmująca się profilaktyką zdrowotną, zaprezentowała „sprawdzony klinicznie” system higieny jamy ustnej o nazwie Custom-Jet, który wykorzystuje ustnik wydrukowany w technologii druku 3D, aby pomóc w usuwaniu bakterii zagrażających życiu. Urządzenie zostało zaprojektowane w celu zwalczania P.Gingivalis (Porphyromonas gingivalis) – niebezpiecznej bakterii powiązanej z chorobami serca, chorobą Alzheimera, cukrzycą i niektórymi nowotworami. Fakt, że P.Gingivalis występuje w jamie ustnej większości ludzi, zmotywował firmę Proclaim do zaprojektowania systemu, który jej zdaniem jest w stanie pozbyć się bakterii w ciągu siedmiu sekund.

Każde urządzenie wyposażone jest w specjalnie wykonany, wydrukowany w 3D ustnik, w którym znajduje się aż 60 precyzyjnie rozmieszczonych i opatentowanych dysz wodnych. Wytwarzane w ten sposób strumienie wody mają unikalny kształt, który jednocześnie czyści zęby użytkownika i linie dziąseł. Proclaim sugeruje, że proces ten jest do 13 razy skuteczniejszy niż nitkowanie nitką dentystyczną.

Testy kliniczne wykazały, że urządzenie zmniejsza objawy chorób dziąseł: 82% uczestników recenzowanego badania przeprowadzonego w certyfikowanej niezależnej placówce badawczej ADA zgłosiło zmniejszenie krwawienia dziąseł. Z badania wynika, że 41% stwierdziło również zmniejszenie stanu zapalnego dziąseł, a 34% zgłosiło zmniejszenie gromadzenia się płytki nazębnej.

„Gdybyś mógł poprawić zdrowie jamy ustnej w ciągu kilku sekund dziennie, dlaczego nie miałbyś tego zrobić? Prawidłowe zdrowie jamy ustnej ma konsekwencje ogólnoustrojowe” – skomentował Jonathan Nicozisis, DMD, MS, ortodonta z Princeton w stanie New Jersey. „Większość ludzi nie docenia wagi nieleczonych bakterii w jamie ustnej. Bakterie jamy ustnej są nie tylko główną przyczyną chorób dziąseł, ale istnieją także bezpośrednie powiązania z poważnymi, wyniszczającymi chorobami ogólnoustrojowymi i chorobami przewlekłymi wpływającymi na serce, mózg i układ trawienny. To powiązanie zdrowia jamy ustnej z ogólnym zdrowiem ogólnoustrojowym pozostaje niedoceniane. Proclaim wreszcie oferuje niestandardowe, wygodne i spójne rozwiązanie.”

„Wykorzystując najnowsze osiągnięcia skanowania cyfrowego, druku 3D i zaawansowanej dynamiki płynów do personalizacji i automatyzacji procesu czyszczenia, możemy pomóc pozbyć się szkodliwych bakterii z jamy ustnej lepiej niż cokolwiek innego, a jednocześnie sprawić, że czynności domowe będą łatwiejsze, szybsze i przyjemniejsze, ” dodał Heberto Calves, dyrektor generalny Proclaim Health.

System higieny jamy ustnej Proclaim Custom-Jet kosztuje 899 dolarów.

Źródło: www.prnewswire.com
Zdjęcie: materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like