Konferencja „Edu IT. Nowe technologie w edukacji ” rozpoczyna się w środę, 10 grudnia w Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice”. Podczas sesji tematycznych uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach skierowanych do poszczególnych grup. Ciekawe bloki tematyczne czekają zarówno na nauczycieli przedmiotów humanistycznych jak i ścisłych, a także administratorów baz danych i szkolnych innowatorów. Jeden z bloków tematycznych przygotowano także z myślą o kadrze zarządzającej szkołami i placówkami oświatowymi. Warsztaty poprowadzą edukatorzy, innowatorzy edukacji, twórcy edukacyjnych barecampów. W części wystawienniczej targów towarzyszących konferencji dla wiernych fanów druku 3D pojawią się m.in.: CadXpert z drukarkami 3D MakerBot, 3D Printers z HBotem, 3D Blue z RoBo 3D. Na warsztatach dotyczących druku 3D w szkole pojawimy się również my – CD3D!

W programie konferencji zostaną poruszone m.in. następujące tematy i zagadnienia:

  • prezentacja treści e-podręcznika, który w roku 2015 zostanie wdrożony do szkół jako bezpłatne narzędzie i źródło zasobów edukacyjnych na platformie edukacyjnej oraz zasad działania tego narzędzia – warsztaty prowadzone przez przedstawicieli ORE i MEN-u,
  • warsztaty umożliwiające poznanie nowych, bezpłatnych, cyfrowych narzędzi, takich jak m. in. media społecznościowe, otwarte zasoby edukacyjne – warsztaty prowadzone przez edukatorów, członków grupy Superbelfrzy RP oraz laureatów nagród oświatowych,
  • warsztaty umożliwiające zarzadzanie e-szkołą,
  • wskazanie źródeł finansowania sprzętu i narzędzi cyfrowych dla szkół i placówek oświatowych w nowej perspektywie finansowej 2014 – 2020 r. – przedstawiciele Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Wśród prelegentów wystąpią między innymi:

  • Prof. Lech Mankiewicz – dyrektor Instytutu Centrum Fizyki Teoretycznej PAN, ambasador KHAN Academy w Polsce,
  • Dr Marlena Plebańska – koordynatorka projektu e-podręczników, ORE,
  • Barbara Halska – ekspert ds. przedmiotów matematyczno-informatycznych, ORE,
  • Grażyna Gregorczyk, Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie,
  • Maria Czerwińska oraz Mariola Paluszek, Centrum Edukacji Obywatelskiej,
  • Biuro Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Konferencję poprowadzi Aleksandra Pezda – dziennikarka, autorka książki ,,Koniec epoki kredy”, wieloletnia publicystka Gazety Wyborczej. W ramach dobrych praktyk swoimi doświadczeniami podzielą się gliwickie szkoły: ZSO 10 oraz Gimnazjum nr 19. Konferencji towarzyszyć będą targi podmiotów działających w branży IT.

Konferencja odbędzie się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Śląskiego Kuratora Oświaty w Katowicach oraz Prezydenta Miasta Gliwice Zygmunta Frankiewicza. CD3D jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Szczegóły na www.ssm.silesia.pl/konferencja

EDU IT

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować

Więcej w News