W najbliższy czwartek, 6 paźdzernika 2016 r., na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się tegoroczna edycja Forum Autodesk „Future of making things„. Partenerem tego wydarzenia jest Canon – światowy lider w zakresie profesjonalnych rozwiązań obrazowania i systemów druku, autoryzowany dostawca urządzeń 3D Systems oraz twórca własnej, koncepcyjnej drukarki 3D.

Forum Autodesk to jedno z najważniejszych branżowych wydarzeń poświęconych obecnym trendom i kierunków rozwoju projektowania przestrzennego z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. W tym roku kluczem do dyskusji będą możliwości produkcyjne wynikające z zastosowania technologii druku 3D w przedsiębiorstwach z branży produkcyjnej, architektonicznej czy mechanicznej.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli poznać praktyczne zastosowania rozwiązań technologii addatywnych dostarczanych przez Canon – m.in. prototypowania makiet przestrzennych w biurach projektowych czy tworzenie krótkich serii produktów końcowych dla przemysłu, jak również dowiedzieć się więcej o wizji Canon jako dostawcy nowych technologii produkcyjnych.

gotowe-elementy-projet-mjp-2500-2

Wejście Canon na rynek druku 3D – zarówno w ramach partnerstwa z 3D Systems, jak i w zakresie pracy nad własnymi rozwiązaniami, jest naturalnym kierunkiem rozwoju firmy. Mimo że zaprezentowana w zeszłym roku koncepcyjna drukarka 3D Canon oparta o żywice światłoutwardzalne nie weszła jeszcze do masowej dystrybucji, producent ma aspiracje do stworzenia kompletnego ekosystemu produkcyjnego opartego na systemach obrazowania i drukarkach 3D, w którego skład ma wchodzić także system VR.

modele-koncepcyjne-projet-660pro-cjp

Innowacyjność urządzenia zaprezentowanego podczas Canon EXPO polega na prędkości druku 3D oraz możliwości zastosowania popularnych materiałów imitujących termoplasty, takich jak ABS czy poliwęglan. Oznacza to, że dzięki wysokiej precyzji druku będziemy mogli wyeliminować konieczność czasochłonnej obróbki końcowej, a sama praca z maszyną, począwszy od instalacji materiałów po wgrywanie plików 3D do oprogramowania, będzie szybsza w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań” – mówi Rafał Osiekowicz, dyrektor marketingu Wide Format Group w Canon Polska.

modele-koncepcyjne-projet-660pro-cjp

Obecnie Canon rozwija swoje kompetencje w tym zakresie we współpracy z firmą 3D Systems – łącząc zaawansowane technologie amerykańskiego producenta z profesjonalną obsługą techniczną w ramach certyfikowanej sieci serwisowej, z której słynie Canon.

W strefie Canon podczas Forum Autodesk będzie można przyjrzeć się dwóm modelom drukarek 3D: ProJet 660Pro i 2500. Obecni na Forum specjaliści firmy z chęcią opowiedzą także o potencjalnych możliwościach zastosowań rozwiązań 3D dla różnych branż.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like