Canon Polska – w ramach umowy partnerskiej z 3D Systems, czołową firmą z branży druku 3D na świecie, rozpoczął oficjalną dystrybucję drukarek 3D na polskim rynku. Oferta profesjonalnych maszyn kierowana jest do firm z branży produkcyjnej, architektonicznej i inżynieryjnej oraz sektora edukacyjnego. Oprócz samej dystrybucji urządzeń, Canon będzie dostarczał polskim klientom profesjonalne oprogramowanie do przygotowywania plików do druku 3D oraz zapewni wsparcie posprzedażowe i specjalistyczne usługi konsultingowe w zakresie wyboru, zastosowania i obsługi drukarek 3D.

3D Systems to jeden ze światowych liderów w branży druku 3D. Jako jedyny producent oferuje profesjonalne maszyny drukujące we wszystkich najpopularniejszych technologiach druku 3D – SLA, MJP, CJP, SLS, DMLS oraz FDM. Od samego początku specjalizuje się w sektorze profesjonalnym. W latach 2011 – 2015 odgrywało kluczową rolę w rozwoju sektora konsumenckiego ze swoją marką Cubify, jednakże po zmianach organizacyjnych na najwyższych szczeblach spółki, od początku bieżącego roku powróciło do swoich korzeni, skupiając się na zastosowaniach produkcyjnych, inżynieryjnych, medycznych i naukowo-badawczych.

Współpraca 3D Systems i Canona sięga zeszłego roku, gdy w lutym 2015 r. firmy podpisały umowę dystrybucyjną na sprzedaż profesjonalnych rozwiązań do druku przestrzennego w Wielkiej Brytanii i Irlandii. W ciągu kolejnych miesięcy Canon poszerzał swoje wpływy w Europie, a teraz dzięki podpisanej umowie, będzie dostarczał szeroką gamę drukarek 3D Systems także klientom z Polski.

W ramach współpracy z 3D Systems Canon będzie się koncentrował na rozwoju drukarek 3D i systemów usprawniających procesy produkcyjne dla branży przemysłowej, architektonicznej i inżynieryjnej oraz sektora edukacji. Najważniejsze technologie druku 3D, które Canon ma w swojej w ofercie to:

  • Color Jet Printing (CJP) – technologia oparta na dwóch głównych komponentach: gipsie i bazującym na wodzie spoiwie (kleju). Modele wydrukowane w tej technologii stosowane są przede wszystkim do demonstracji projektowych oraz testów ergonomii prototypów. Urządzeniem drukującym w tej technologii jest m.in. ProJetCJP 660PRO.
ProJet660Pro

ProJet660Pro

  • Multi Jet Printing (MJP) – technologia druku 3D bazująca na polimerach akrylowych utwardzanych światłem UV. Głównym zastosowaniem modeli wydrukowanych w MJP jest badanie funkcjonalności, ergonomii, optymalizacji oraz zagadnień związanych z pakowaniem i logistyką nowego produktu. Urządzeniami drukującymi w tej technologii są m.in. ProJetMJP 2500 / 2500 PLUS, ProJet3510 SD, ProJetMJP 3600 / 3600 MAX i ProJetMJP 5500X.
ProJet 2500 Plus

ProJet 2500 Plus

  • Stereolitografia  (SLA) – technologia polegająca na laserowym spajaniu płynnej żywicy. Technologia SLA pozwala na uzyskanie bardzo gładkiej powierzchni modeli oraz na poprawne wydrukowanie delikatnych detali. Szeroka paleta materiałów sprawia, że metoda może być stosowana w wielu gałęziach przemysłu, od samochodowego po medyczny. Części wydrukowane w SLA sprawdzają się zarówno jako narzędzia, użytkowe prototypy, jak i finalne produkty. Urządzeniami drukującymi w tej technologii są m.in. ProJet 6000 SD/HD i ProJet7000 SD/HD.

Przykładowe realizacje_2

W ramach umowy dystrybucyjnej, poza sprzedażą bezpośrednią drukarek 3D, Canon zapewni klientom w Polsce wszechstronne oprogramowanie do przygotowywania danych do druku 3D, które wspomaga procesy projektowe i cykle pracy, a także pełne wsparcie posprzedażowe dla polskich klientów w zakresie profesjonalnego doradztwa i serwisowania sprzętu.

Canon jest jedynym dostawcą rozwiązań 3D w Polsce z tak rozbudowaną, certyfikowaną (ISO) siecią serwisową (ponad 50 pracowników). Dodatkową korzyścią dla klientów Canon będzie wsparcie ekspertów Canon Polska, którzy będą dzielić się specjalistyczną wiedzą biznesową w zakresie optymalnego wykorzystania potencjału i szerokich możliwości zastosowania drukarek 3D w przedsiębiorstwach z różnych branż.

Przykładowe realizacje_1

Tak rozpoczęcie sprzedaży drukarek 3D komentuje Jacek Witkowski, Dyrektor Handlowy w dziale systemów wielkoformatowych Canon Polska:

Canon posiada silne kompetencje w zakresie sprzedaży i marketingu, rozwiniętą sieć serwisową, a także ogromne doświadczenie w opracowywaniu i dostarczaniu innowacji. Druk 3D jest technologią, która ma ogromne szanse zrewolucjonizować sposób działania firm produkcyjnych i inżynieryjnych w Polsce. Jako firma z technologicznym DNA mamy nadzieję odegrać w tym procesie znaczącą rolę.

Jacek Witkowski – Canon Polska

Pierwsze informacje na temat powstania polskiego oddziału Canona z drukarkami 3D Systems pojawiły się w marcu br., gdy firma poszukiwała pracowników, podczas targów Dni Druku 3D w Kielcach. Mając zakończony proces rekrutacyjny i przeszkoloną kadrę pracowników, Canon może z powodzeniem rozpocząć dystrybucję profesjonalnych drukarek 3D w kraju.

Źródło: materiały prasowe

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News