W dniach 09-10 lipca 2019 r. w Perugii we Włoszech odbędzie się konferencja poświęcona wykorzystaniu technologii przyrostowych w medycynie – „3D Medical Printing Conference & Expo” w Perugii. Wydarzenie skierowane do przedstawicieli sektora medycznego z całego świata – protetyków, chirurgów, biotechnologów, farmaceutów oraz naukowców specjalizujących się w badaniach nad rozwojem aplikacji medycznych, ma za zadanie przybliżyć możliwości jakie daje szeroko pojęty druk 3D w tym obszarze. Wśród prelegentów pojawi się Paweł Ślusarczyk z CD3D Medical, który opowie o możliwościach jakie daje Otwarty Klaster Biodruku 3D, jaki został uruchomiony dwa miesiące temu w Łodzi oraz przyszłości biodruku 3D w kontekście rozwoju branży klasycznego druku 3D.

Konferencja odbędzie się na Uniwersytecie Medycznym w Perugii. Wśród prelegentów zobaczymy naukowców, lekarzy oraz przedstawicieli firm biotechnologicznych z Włoch, Francji, Niemiec, Węgier, Izraela czy USA. Wśród tematów jakie zostaną podjęte na konferencji znajdą się m.in. zagadnienia poświęcone biodrukowaniu 3D, wykorzystaniu druku 3D w protetyce i chirurgii, drukowaniu 3D leków i żywności dietetycznej oraz sanowania 3D, obrazowania 3D i rozszerzonej rzeczywistości.

Udział w konferencji jest płatny – koszt udziału w niej wynosi od 175 € do 395 €. Partnerami wydarzenia są m.in. EDIFIC, Flam3D, 3D Medlab i CD3D. Pełny program konferencji jest dostępny tutaj. Wykład CD3D Medical odbędzie się pierwszego dnia, o godzinie 10:00.

Centrum Druku 3D
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like