Drukarki 3D Ultimaker dostępne w wybranych sklepach on-line APPLE – w tym w Polsce!

0

Ultimaker to obok MakerBota jedna z dwóch najbardziej rozpoznawalnych marek drukarek 3D na świecie, a zarazem największy producent tego typu urządzeń w Europie. Swój sukces zawdzięcza m.in. dużej otwartości wobec użytkowników oraz społeczności RepRap, z której wywodzą się twórcy firmy. Każdy z projektów źródłowych Ultimakera jest otwierany, a i sama firma zachęca do modyfikacji swojej autorskiej konstrukcji. Teraz firma odnotowuje duży sukces marketingowy – drukarki 3D jej marki trafiają do 19 europejskich sklepów on-line APPLE!

Drukarki 3D Ultimaker 2+ można kupić w sklepach internetowych APPLE m.in. w Austrii, Czechach, Danii, Finlandii, Hiszpanii, Norwegii, Polsce, Portugalii, Szwajcarii, Szwecji, Włoszech oraz na Węgrzech. Nie są widoczne na oficjalnym – głównym serwisie Apple. Zobacz Ultimakera 2+ w ofercie polskiego APPLE.

Obecność drukarek 3D w ofercie producentów komputerów nie jest niczym nowym. W styczniu 2014 roku DELL wprowadził już drukarki 3D MakerBot do swoich salonów firmowych (MakerBoty były też obecne w salonach Microsoftu). Decyzja APPLE jest o tyle ciekawa, że to pierwszy tak duży krok tej firmy w kierunku druku 3D. Do tej pory APPLE jedynie kolekcjonował patenty na tą technologię – teraz, po raz pierwszy, wkroczył z nimi do retailu.

Ultimaker 2+ Detail #1

Źródło: www.apple.com

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.