Niedawne targi 3D Show Printer & Scanner przyniosły nam bardzo dużo nowości na rynku niskobudżetowych drukarek 3D. Mimo to, dziś mamy okazję zaprezentować 4 urządzenia, z których tylko jedno można było oglądać w Warszawie – pozostałe to zupełnie niezależne premiery! Do naszego zestawienia drukarek 3D trafiają Fabrilo™ G12 z firmy Paramid 3D, opisywany przedwczoraj Sygnis Flashforge Dreamer, Ultimaker 2, którego w ofercie ma polski oddział iGo3D oraz znany z targów Trinity z firmy Dynamake. To oczywiście nie koniec. Lada dzień grono urządzeń prezentowanych w zestawieniu powiększy się o kolejne drukarki 3D. Jeszcze chwila i przekroczymy symboliczną liczbę 50!

Fabrilo™ G12 to duże urządzenie, którego prototyp po raz pierwszy można było obejrzeć na targach Inno-Tech w Kielcach. Jego twórcą jest firma Paramid 3D z Warszawy. Drukarka 3D posiada obszar roboczy na poziomie 300 x 200 x 250 mm i dość standardowe parametry techniczne (podgrzewany stół roboczy, możliwość druku 3D z większości dostępnych materiałów na rynku, software oparty o Repetier Host). Cena urządzenia to 9.750 PLN netto.

Fabrilo_2

Sygnis Flashforge Dreamer to bardziej rozbudowana wersja drukarki 3D, którą pod swoją marką sprzedaje amerykański Dremel. Posiada obszar roboczy na poziomie 140 x 230 x 150 mm, dwie głowice drukujące oraz zamkniętą komorę roboczą. Cena urządzenia to 5 446,00 PLN netto, a jego sprzedażą w Polsce zajmuje się warszawska firma Sygnis.

Ultimakera 2 nikomu przedstawiać nie trzeba – to jedna z najpopularniejszych drukarek 3D na rynku. Od teraz jest na reszcie dostępna w Polsce, a to dzięki firmie iGo3D Polska, która od grudnia tego roku jest obecna na rynku polskim. Do 31.12.2014 r. urządzenie jest dostępne w promocyjnej cenie 8 048,00 PLN netto.

Ultimaker 2

Ostatnim urządzeniem w zestawieniu jest duża delta Trinity z firmy Dynamake. Drukarka 3D o obszarze roboczym 290 x 350 mm można było oglądać na żywo w akcji podczas targów 3D Show Printer & Scanner w Warszawie. Trinity kosztuje 4 470,73 PLN.

Trinity

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

6 Comments

  1. Trinity za 500 zeta kupuję w ciemno 😉 Nie ma to jak „drobne” błędy w cenie 🙂

    1. W tej cenie była jedna sztuka, już jest u nas 😉

  2. Ech, przydałyby się testy porównawcze drukarek (ten sam obiekt na zbliżonych parametrach). Na papierze niby wszystkie wyglądają dobrze.

    1. Popieram, przydał by się takie testy na wszystkich dostępnych drukarkach. Dało by to właściwy obraz tego co oferuje każda z nich. Byłby to taki „Test ostateczny” 🙂

      1. Panowie, umówmy się tak: wy załatwicie na 2 miesiące sprzęt od producentów i dystrybutorów a my zajmiemy się resztą. Dajcie znać kiedy będziecie gotowi…?

      2. …dało, BY dało…

Comments are closed.

You may also like

More in News