Niemiecka firma DyeMansion, specjalizująca się w produkcji urządzeń do post-processingu w technologii addytywnej SLS i MJF pozyskała kolejne finansowanie w postaci 15 mln EUR z funduszy UE - EIC i EBI. DyeMansion odgrywa ważną rolę w dziedzinie druku 3D, otwierając kilka lat temu wrota do kolorowych i estetycznych wydruków 3D w wielu branżach, automatyzując postprocessing modeli wytwarzanych w technologii addytywnej.

Fundusz Europejskiej Rady ds. Innowacji (EIC) to sztandarowy program innowacji w Europie, którego celem jest identyfikowanie, opracowywanie i zwiększanie skali przełomowych technologii. W wyniku pomyślnego wprowadzenia na rynek technologii VaporFuse przez DyeMansion i jej sprzętu Powerfuse S, fundusz EIC przekazał firmie nowe środki w wysokości 4 milionów EUR. W 2020 r. EIC wybrała DyeMansion z Powerfuse S jako część programu „Zielony Ład” w ramach unijnego programu badań i innowacji Horyzont 2020. Wraz z udanym wprowadzeniem "zielonego", przemysłowego systemu polerowania parowego do powierzchni uszczelnionych, DyeMansion wspiera cel UE, jakim jest promowanie efektywnego wykorzystania zasobów poprzez przejście na czystą gospodarkę o obiegu zamkniętym.

Równocześnie DyeMansion otrzymało dodatkowe finansowanie z EBI - Europejskiego Banku Inwestycyjnego w wysokości 11 mln EUR, który jest wspierany przez Europejski Fundusz Gwarancyjny (EFG) Venture Debt. EGF-VD umożliwia zapewnienie kapitału na rozwój europejskim małym i średnim przedsiębiorstwom (MŚP) dotkniętym kryzysem COVID-19. EGF Venture Debt opiera się na 100-procentowym pokryciu ryzyka z 22 uczestniczących państw członkowskich UE.

Dzięki finansowaniu z EIC i EBI łączne finansowanie DyeMansion osiągnęło poziom 43 milionów dolarów. Finansowanie ze środków UE kładzie długoterminowe podwaliny dla DyeMansion, aby pozostać liderem technologicznym w zakresie przetwarzania końcowego. DyeMansion jest teraz w stanie wprowadzić na rynek jeszcze więcej nowych produktów, takich jak seria Powershot Performance.

Źródło: www.dyemansion.com

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like