HP Inc. przejęła firmę Choose Packaging zajmującą się projektowaniem ekologicznych opakowań i wynalazcą jedynej dostępnej na rynku butelki papierowej bez zawartości plastiku. Opatentowana technologia Choose Packaging stanowi alternatywę dla plastikowych butelek i może być wykorzystywana do przechowywania szerokiej gamy produktów płynnych. Jej nowatorskie, papierowe butelki są wykonane z naturalnie występujących i nietoksycznych materiałów i torują drogę do nowego standardu dla rozwiązań butelkowania na całym świecie.

Dzięki temu przejęciu, HP postawiło się w bardzo dobrej pozycji, aby wejść na warty 10 miliardów dolarów rynek zrównoważonych opakowań opartych na włóknach. Pierwszym krokiem HP w przekształcaniu tej branży było wprowadzenie rozwiązania Molded Fibre Tooling z obsługą druku 3D, stworzoną w celu szybszego i tańszego wprowadzania na rynek spersonalizowanych produktów opartych na włóknach. Wraz z integracją Choose Packaging z działalnością w obszarze usługowego druku 3D, HP skupi się na skalowaniu swojej technologii i zwiększania liczby klientów. Każdego roku produkuje się ponad 150 milionów ton tworzyw sztucznych jednorazowego użytku, a HP zamierza zrewolucjonizować ten rynek za pomocą opakowań na bazie włókien, które są w 100% wolne od plastiku.

Choose Packaging współpracuje z wieloma dużymi firmami, w tym Accolade Wines - jedną z największych firm winiarskich na świecie, posiadającą w portfolio ponad 50 marek (m.in. Hardys, Banrock Station i Grant Burge), Henkel - jedną z największych na świecie firm produkujących towary konsumpcyjne i przemysłowe czy Malibu Rum.

Źródło: www.hp.com
Zdjęcie przewodnie: materiały prasowe HP

Poznaj sufity napinane

Portal COLORISED to kompleksowe źródło informacji, porad i inspiracji dla osób planujących remonty mieszkań, domów oraz wyposażania wnętrz. Znajdziesz na nim poradniki dotyczące wykończenia wnętrz: sufity napinane PVC, sufity napinane z tkanin, tapety, tapety z tkanin, oświetlenie LED, systemy oświetleniowe LED, podłogi, systemy ogrzewania i wielu innych.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like