Dziś w nocy będziemy świadkami emisji ostatniego, szóstego odcinka ósmego (również ostatniego) sezonu Gry o Tron – jednego z najlepszych, najgłośniejszych i wzbudzających największe emocje serialu w historii telewizji. Od pięciu tygodni w całym internecie nie milkną dyskusje na temat tego jak zakończy się cała saga „Pieśni lodu i ognia” stworzona 23 lata temu przez George’a RR Martina, kto ostatecznie zasiądzie na Żelaznym Tronie oraz… jak bardzo wszyscy się rozczarujemy wielkim finałem, za którym stoją producenci – David Benioff i D.B. Weiss. My chociaż się interesujemy, aż tak bardzo się nie ekscytujemy, ale korzystając z okazji prezentujemy okolicznościową lampkę prezentującą smoka Drogona, który zieje ogniem (Dracarys!).

Uczciwie się przyznam, że serial „Gra o Tron” znam przede wszystkim z YouTube (chociaż mamy w domu DVD ze wszystkimi wydanymi sezonami), a powieści nigdy nie czytałem (chociaż mamy ich wszystkie tomy). Jestem takim „casualowym fanem„, który daje się trochę (tak odrobinkę) ponieść chwili. Nie mając tak ciężkiego bagażu doświadczeń („wszystko czytałem i oglądałem„), bez większych oporów i emocji czytałem na bieżąco wszystkie spoilery do ósmego sezonu, czując narastające rozczarowanie tym w jaki sposób Bienioff & Weiss kończą w szaleńczym pośpiechu tą doskonałą skądinąd opowieść.

Jakby ktoś naprawdę chciał się tego dowiedzieć, bez większego problemu odnajdzie szczegółowy opis przebiegu ostatniego odcinka serialu w internecie (np. na Reddit). Ja znam go od kilku dni… Jeżeli kogokolwiek zawiódł brak logiki w poprzednim, piątym odcinku, najprawdopodobniej poczuje zawód i teraz. Nie wygląda to dobrze… Równocześnie 2-3 godziny temu (artykuł był pisany w niedzielę, 19 maja 2019 r. o godz. 18:00), pojawił się niezweryfikowany spoiler mówiący, że o ile odcinek faktycznie będzie rozczarowujący, tak jego trzy ostatnie minuty mają być gigantycznym zaskoczeniem. Jak się to wszystko zakończy? Zobaczymy już za kilka godzin (emisja rozpocznie się 20 maja o 03:00 nad ranem czasu polskiego).

I to by było na tyle…

Lampkę zaprojektował bułgarski artysta Daniel, właściciel studia Kvant 3D Printing. Oprócz lampki, stworzył też projekt wszystkich trzech smoków, zaraz po wykluciu z jaj.

Źródło: www.mymodernmet.com

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like

More in Po godzinach