Fiberlogy - czołowy polski producent filamentów do druku 3D typu FDM / FFF, wprowadził do oferty nowy materiał o nazwie - FiberSmooth. Za jego pomocą możliwe jest tworzenie wydruków 3D, które po dodatkowym, chemicznym wykończeniu uzyskują niemal doskonale gładkie wykończenie.

FiberSmooth to handlowa nazwa dla poliwinylobutyralu, znanego szerzej jako PVB. Polimer ten jest ceniony za łatwość obróbki, która polega na poddaniu go działaniu alkoholu izopropylowego (IPA) - efektem „kąpieli” w oparach IPA zewnętrzne obrysy ulegają rozpuszczeniu, tworząc jednolitą strukturę i zacierając granice pomiędzy warstwami. Powoduje to powstanie gładkiej, błyszczącej powierzchni, która po całkowitym wyschnięciu zyskuje na wytrzymałości.

Filamenty z rodziny PVB zaliczyć można bardziej do grupy produktów o walorach estetycznych i hobbystycznych niż technicznych. Swoimi właściwościami przypominają PLA i są równie łatwe w druku 3D. Doskonale sprawdzą się w produkcji elementów dekoracyjnych, figurek, ozdób (w tym świątecznych) oraz gotowych produktów.

Parametry druku 3D FiberSmooth:

  • temperatura druku 3D: 215-225°C
  • temperatura stołu: 75°C
  • zamknięta komora: niewymagana
  • nawiew: 75-100%
  • prędkość druku 3D: < 100 mm/s
  • podłoże: brak konieczności stosowania środków adhezyjnych.

FiberSmooth jest w 5 kolorach: czarny, grafitowy, szary, czerwony i niebieski. Fiberlogy systematycznie będzie rozszerzać paletę o kolejne kolory, w tym równie wersję bezbarwną, która umożliwi uzyskanie niemal perfekcyjnie przezroczystej powłoki. Filament FiberSmooth dostępny jest w sprzedaży poprzez sieć resellerów marki, których lista dostępna jest na stronie producenta.

Źródło: materiały prasowe Fiberlogy

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like